Son Dakika: Tarihi Alan Başkanlığına Tarihi Fotoğraf Albümü *** Daha Güçlü Bir Hastane Kampanyası Başladı *** Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Karıncanın Hakkını Arayan Nesiller

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ile özdeşleşen ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik “Yaz Etkinlikleri” kayıtları başladı. Tüm Türkiye’de gerçekleşecek olan Yaz Etkinlikleri 5 Temmuz – 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında 6..

Karıncanın Hakkını Arayan Nesiller
Yayınlanma: 910 Okuma

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ile özdeşleşen ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik “Yaz Etkinlikleri” kayıtları başladı.

Tüm Türkiye’de gerçekleşecek olan Yaz Etkinlikleri 5 Temmuz – 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında 6 hafta boyunca devam edecek. Yaz Etkinliklerine kayıtlar devam ederken Anadolu Gençlik Derneği (AGD), yaz etkinlikleri programı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) olarak, evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan bir gençlik idealimiz var. Bu çerçevede Anadolu Gençlik Derneği, dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı bir ve bütün tutacak genç kadrolar yetiştirme gayretindedir.

Bu doğrultuda yıl içerisinde olduğu gibi yaz etkinliklerimizle de gençlerle buluşma hedefindeyiz. Yaz Etkinliklerimizde hedefimiz bütün bu emanetlerin hakkını gözetme gayretinde nesiller yetiştirebilmektir. İnsan geçicidir. İyilik, güzellik, adalet arayışı kıyamete kadar sürecektir. Bize düşen bu gayreti devam ettirecek kalpleri aramaktır.

Milli Gençlik Vakfı’ndan Anadolu Gençlik Derneği’ne yaz dönemlerinin bir markası olan Yaz Etkinlikleri, birçok gencimizin yetişmesine vesile olan bir etkinliktir. Bu etkinliklerde öğrencilerimiz dost ve anı biriktirmiş, bireysel gelişimlerini ilerletmiş, toplumsal alanda insanlığa nasıl faydalı olabileceklerini öğrenmişlerdir. Geçtiğimiz yıl bütün insanlar için farklı toplumsal olaylar gelişti. Pandemiden dolayı öğrencilerimiz evlerine kapanmak zorunda kaldı, sıkıldılar, belki umutsuzluğa kapıldılar. Bu yıl nihayet karnelerini aldılar ve yaz dönemi başladı. Covid-19 maalesef devam ediyor. Tüm hijyen tedbirlerini alarak kaşif öğrencilerimizle verimli bir yaz geçirmeyi hedefliyoruz.

İyilik, güzellik ve adaleti tesis sürecinde öğrenmek, üretmek, paylaşmak, dinlenmek, eğlenmek insan olmanın gereğidir. Çocuklarımız da eğlenerek ve oynayarak öğrenirlerse ve tüm program dört duvar arasında geçmeyecekse ihtiyaç dediğiniz tatil zaten gerçekleşmiş oluyor. Bizim için tatil zamanı atıl hale getirmek değil, bir işi bitirince diğerine koyulmaktır.

AGD’nin Yaz Etkinlikleri, Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adab-ı muaşeret, peygamberler tarihi, örnek şahsiyetler, çevre bilinci, ilk yardım, akıl ve zeka oyunları, robotik kodlama, sosyal medya kullanımı gibi derslerin yanı sıra sosyal, kültürel ve teknolojik faaliyetlerin de içerisinde olduğu, öğrencilerin eğlenirken öğrendiği ve tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik dönemi olarak öne çıkıyor.

AGD’nin Yaz Etkinlikleri kapsamında, tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesini hedefliyoruz.

Çocuklarımız bizim için değerli ve Yaz Etkinlikleri de bu değerle mündemiç. Merhamet, adalet, kardeşlik, sevgi, paylaşma duygusu küçük yaşlarda verilmelidir. Karıncanın hakkını gözeten nesillere ihtiyaç vardır. Bir annenin ya da bir babanın çocuğuna bırakacağı en büyük miras güzel ahlaktır. Biz her daim önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Ahlak, kişinin kendi için istediğini kardeşi için de istemesidir, kişinin kendi için istemediğini kardeşi için de istememesidir. Şimdi biz istiyoruz ki çocuklarımız iyi bir anne ve iyi bir baba olsunlar ve torunlarımızın kulağına Hazreti Lokman’ın evladına tüm merhametiyle “yavrucuğum” diyerek yaptığı öğütleri fısıldasınlar. Bir gence de yakışan en güzel takı merhamet dolu bir kalptir.

İmam Gazali (r.a) der ki; “Eğri ağacın doğru gölgesi olmaz”

Yani netice itibariyle bizim çocuklarımız, bizim gölgelerimizdir. Eğer biz düzgün olursak çocuklarımız da düzgün olur, eğer bizde yamukluk, bir eğrilik varsa, o eğrilikten doğru bir gölge beklememiz doğru olmaz.

AGD Ortaokul Komisyonu’nun, ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği kâşif grupları sayesinde öğrencilerimiz yaz dönemi haricinde de yıl boyu eğitimlerden faydalanabiliyorlar. AGD Yaz Etkinliklerine katılım sağlamak isteyen öğrenciler kendilerine en yakın AGD Temsilciliklerinden kayıt yaptırabilecekler. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden binlerce öğrenci ve eğitmen katılım göstererek verimli bir yaz dönemi geçirecekler. Konu ile alakalı detaylı bilgiye agdyazetkinlikleri.com ve AGD’nin sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilecekler.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.