Son Dakika: 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Kimsesiz Canların Üzerinden Ellerinizi Çekin

Tüm yurtta eş zamanlı toplanan ve basın açıklamaları yapan hayvanseverlerle birlikte, Gelibolu’da da 9 Ocak 2022 Pazar günü saat 13.30 da Gelibolu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi önünde toplanan hayvanseverler basın..

Kimsesiz Canların Üzerinden Ellerinizi Çekin
Yayınlanma: 772 Okuma

Tüm yurtta eş zamanlı toplanan ve basın açıklamaları yapan hayvanseverlerle birlikte, Gelibolu’da da 9 Ocak 2022 Pazar günü saat 13.30 da Gelibolu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi önünde toplanan hayvanseverler basın açıklamasında bulundular.

Dost Patiler Derneği Başkanı Yasemin Çat, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Dost Patiler Derneği ve Gelibolulu hayvanseverler tüm yurtta olduğu gibi eş zamanlı olarak barınağımızın önünde toplandık ve bir kez daha sokak hayvanlarının yaşam haklarını savunmak için basın açıklaması yaptık” dedi.

Dost Patiler Derneği Başkanı Yasemin Çat yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Değerli hayvan hakları savunucuları. Son günlerde bildiğiniz gibi birçok il ve ilçede gerek belediyeler, gerekse vicdansız insanlar tarafından sahipli sahipsiz demeksizin sokak köpekleri toplatılıyor veya zehirleniyor. Her ne kadar Gelibolu’muzda böyle vakalar yaşamasak da gezegenimizde yaşayan tüm canlıların yaşam hakkını savunmak için burada ve tüm yurtta aynı anda toplanmış bulunuyoruz. Sokaklardan, kulübelerinden toplanan köpekler zaten ölüm kampından farkı olmayan barınaklara kapatılıyor yada açlığa mahkum edilerek ıssız ormanlara dağlara atılıyor. Biz hayvanseverler buna izin vermeyeceğiz, onlar bize emanet, kimsesiz canların yaşam haklarını kimsenin keyfine bırakmayacağız. Onları sonuna kadar savunacağız. Sokak hayvanlarının üzerinden kirli ellerinizi çekin, vicdanlarınızın sesini dinleyin” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.