Son Dakika Haberler

Kimsesiz Canların Üzerinden Ellerinizi Çekin

Kimsesiz Canların Üzerinden Ellerinizi Çekin
Okunma : 71 views Yorum Yap

Tüm yurtta eş zamanlı toplanan ve basın açıklamaları yapan hayvanseverlerle birlikte, Gelibolu’da da 9 Ocak 2022 Pazar günü saat 13.30 da Gelibolu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi önünde toplanan hayvanseverler basın açıklamasında bulundular.

Dost Patiler Derneği Başkanı Yasemin Çat, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Dost Patiler Derneği ve Gelibolulu hayvanseverler tüm yurtta olduğu gibi eş zamanlı olarak barınağımızın önünde toplandık ve bir kez daha sokak hayvanlarının yaşam haklarını savunmak için basın açıklaması yaptık” dedi.

Dost Patiler Derneği Başkanı Yasemin Çat yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Değerli hayvan hakları savunucuları. Son günlerde bildiğiniz gibi birçok il ve ilçede gerek belediyeler, gerekse vicdansız insanlar tarafından sahipli sahipsiz demeksizin sokak köpekleri toplatılıyor veya zehirleniyor. Her ne kadar Gelibolu’muzda böyle vakalar yaşamasak da gezegenimizde yaşayan tüm canlıların yaşam hakkını savunmak için burada ve tüm yurtta aynı anda toplanmış bulunuyoruz. Sokaklardan, kulübelerinden toplanan köpekler zaten ölüm kampından farkı olmayan barınaklara kapatılıyor yada açlığa mahkum edilerek ıssız ormanlara dağlara atılıyor. Biz hayvanseverler buna izin vermeyeceğiz, onlar bize emanet, kimsesiz canların yaşam haklarını kimsenin keyfine bırakmayacağız. Onları sonuna kadar savunacağız. Sokak hayvanlarının üzerinden kirli ellerinizi çekin, vicdanlarınızın sesini dinleyin” dedi.