Güncel Haberler: Gelibolu Maratonu’nda Çanakkale Türküsü *** Uluslararası Gelibolu Maratonu 8. Kez Koşuldu *** Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Kiralanabilen İlk Metaverse Ofisi Açıldı

Dijital öğrenme teknolojileri hizmeti veren MediaRubic, MetaOfis konsepti ile Metaverse dünyasındaki yerini aldı. Kampüs görünümüne sahip olan ofiste; kullanıcıların içerik yayınlayabileceği dev ekranlı amfitiyatro, sosyalleşebilecekleri açık ve kapalı alanlar, toplantı..

Kiralanabilen İlk Metaverse Ofisi Açıldı
362 Okuma

Dijital öğrenme teknolojileri hizmeti veren MediaRubic, MetaOfis konsepti ile Metaverse dünyasındaki yerini aldı.

Kampüs görünümüne sahip olan ofiste; kullanıcıların içerik yayınlayabileceği dev ekranlı amfitiyatro, sosyalleşebilecekleri açık ve kapalı alanlar, toplantı salonu ve sanal sınıf yer alıyor.

Dijital öğrenme teknolojileri alanında hizmet veren MediaRubic, haberler ve teknolojik gelişmeler sayesinde son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken Metaverse dünyasındaki yerini aldı.

Fütüristik tasarıma ve kullanıcı dostu arayüze sahip olan MetaOfis, Türkiye’nin en iyisi olma konusunda oldukça iddialı. Kampüs görünümüne sahip olan ofiste; kullanıcıların içerik yayınlayabileceği dev ekranlı amfitiyatro, sosyalleşebilecekleri açık ve kapalı alanlar, toplantı salonu ve sanal sınıf yer alıyor.

Çeşitli toplantıların, eğitimlerin ve etkinliklerin düzenlenebileceği platformda; kullanıcılar avatarlarını “Ready Player” teknolojisi ile özelleştirerek gerçek karakterlerini Metaverse’e yansıtabiliyor. Kullanıcıların tüm eğitsel ve sosyal ihtiyaçlarının düşünüldüğü MetaOfis’te farklı amaçlara yönelik birçok alan yer alıyor. MediaRubic, mevcut MetaOfis’ini kiralama seçeneğinin yanı sıra gelen talepler doğrultusunda markaların kurumsal kimliklerine uygun Metaverse tasarımı ve süreç yönetimlerini de gerçekleştirebiliyor.

Sosyal Alanlar Gerçek Hayat Deneyimi Yaşatıyor

MediaRubic, MetaOfis tasarımında sadece eğitim veya toplantı düzenlemeyi değil, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi insan ilişkilerini ön planda tutuyor. Bu nedenle ofiste açık ve kapalı sosyal alanlar ile oturma alanları bulunuyor. Bu alanlarda kullanıcılar birbirleriyle iletişime geçerek, gerçek hayata benzer deneyimler yaşayabiliyor.

Amfitiyatro’da Sosyal Etkinlikler Düzenlenebiliyor

MediaRubic MetaOfis’te sosyal etkinlikler düzenlenebilecek amfitiyatro ve sahnenin yanı sıra; video veya sunumların paylaşılabileceği dev ekran da bulunuyor.

Sanal Sınıf İle Eğitimler Çok Daha Eğlenceli

MetaOfis’te yer alan sanal sınıfta; kurumsal başta olmak üzere farklı türde eğitimlerin verilebileceği bir sınıf ve tıpkı amfitiyatroda olduğu gibi video veya sunum gösterilebilen dev ekran yer alıyor. Sanal sınıf ile eğitimlerin çok daha eğlenceli hale getirilmesi amaçlanıyor.

Toplantı Salonu İle Zamandan ve Bütçeden Tasarruf

MetaOfis’te yönetim kadrosuyla veya önemli misafirlerle yapılacak toplantılarda kullanabilecek bir toplantı salonu bulunuyor. Gerçek toplantı odasının ciddiyetini Metaverse’e taşıyan tasarım sayesinde iş seyahatlerine ayrılan zaman ve bütçe ortadan kaldırılabiliyor.

MediaRubic MetaOfis’in proje koordinatörlüğü; Harvard Üniversitesi Learning, Innovation and Technology Laboratuvarı’nda sanal ve artırılmış gerçeklik alanında çalışan Tuğçe Joy tarafından yapıldı. Tasarım ve modelleme süreçleri ise Mimar Cihan Toraman tarafından gerçekleştirildi. MetaOfis, MediaRubic’in deneyimli ve kreatif ekibi tarafından sürekli geliştirilmeye devam ediyor. Birçok alanda kurumsal çözümler sunan MediaRubic, Metaverse’ün sağladığı heyecan verici avantajları Türkiye’ye getirerek bu alanda öncü olmayı hedefliyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.