Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan Tam Not

Silivri Belediyesi heyeti, kardeş şehir KKTC İskele Belediyesinin davetlisi olarak 5. Kültürlerin Kaynaşması etkinliğine katıldı. Etkinlikte bir stant açan Silivri Belediyesi; kendi arazilerinde yetiştirdiği doğal tarım ürünlerini, Silivri Belediyesinin kültürel..

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan Tam Not
Yayınlanma: 171 Okuma

Silivri Belediyesi heyeti, kardeş şehir KKTC İskele Belediyesinin davetlisi olarak 5. Kültürlerin Kaynaşması etkinliğine katıldı. Etkinlikte bir stant açan Silivri Belediyesi; kendi arazilerinde yetiştirdiği doğal tarım ürünlerini, Silivri Belediyesinin kültürel faaliyetlerini ve Silivrili kadınların el emeği göz nuru ürünlerini sergiledi.

İskele Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Kültürlerin Kaynaşması Etkinliği, birçok farklı ülkeden temsilcilerin katılımcıyla gerçekleştirildi. Silivri Belediyesi, kardeş şehri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İskele Belediyesinin davetlisi olarak etkinlikte yer aldı. Etkinlikte bir stant açan Silivri Belediyesi; kendi arazilerinde yetiştirdiği doğal tarım ürünlerini, Silivri Belediyesinin kültürel faaliyetlerini ve Silivrili kadınların el emeği göz nuru ürünlerini sergiledi. Silivri Belediyesi standı KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ankara Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve KKTC İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu başta olmak üzere birçok ziyaretçiyi ağırladı.

Silivri Belediyesi Basın, Halkla İlişkiler ve Kültür Müdürü Eren Ermiş, Silivri Muharip Gaziler Derneği Başkanı Adnan Gürcan ve Silivrili gaziler, Silivri’nin kardeş şehri KKTC İskele Belediyesinin düzenlediği Kültürlerin Dayanışması etkinliği öncesinde Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nu ziyaret ederek Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın selamlarını ve sevgilerini iletti. Kahraman Gaziler, Silivri Belediyesi heyeti ile birlikte KKTC’de 49 yıl önce görev yaptıkları 28. Mekanize Tümen Komutanlığını, Boğaz Şehitliğini, Karaoğlanoğlu Şehitliğini ve Kapalı Maraş Bölgesini ziyaret etti.

Tatar: “Değerli Gaziler Sizleri Burada Selamlıyorum”

Kültürlerin Dayanışması Etkinliğinde konuşma yapan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Bu güzel günde Silivri’den gazilerimiz de bizimle birlikte. Kendilerini buradan selamlıyorum. KKTC’ye hoş geldiniz. Sizleri unutmadığımızı ve sizlerin buradaki varlığımızın teminatı olduğunuzu bilmenizi istiyorum” dedi.

Ermiş: “Bizim İçin Çok Anlamlı Bir Gün”

Etkinlikle ilgili bilgiler veren Silivri Belediyesi Basın, Halkla İlişkiler ve Kültür Müdürü Eren Ermiş, “Saygıdeğer Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz’ın uygun görmeleri ile Silivri’de yetiştirmiş olduğumuz ürünleri, kültürel anlamda yapmış olduğumuz faaliyetleri, el emeği ürünleri burada sergiledik. Bugün bizim için çok anlamlı bir gündü. Çünkü KKTC’nin çok kıymetli Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı standımızda ağırlama fırsatı bulduk. Birçok il ve ilçeden misafir var. KKTC’de yaşayan çeşitli ülke vatandaşları var. Silivri’mize davet ettik, tarihiyle doğasıyla kültürüyle hayat var dedik. Yöresel kıyafetlerimiz, ürünlerimiz büyük ilgi gördü. Burası gerçekten kültürlerin kaynaşması temasına uygun bir şekilde gerçekleşiyor. İskele Belediye Başkanı Hasan Sandıkoğlu’na, Kültür ve Dış İlişkiler Müdürü Özlem Kadirağa’ya teşekkür ederiz” diye konuştu.

Gürcan: “Başkan Yılmaz’a Teşekkür Ediyorum”

Etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Silivri Muharip Gaziler Derneği Başkanı Adnan Gürcan, “Silivri Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz’a bir kez daha bizlere bu fırsatı sunduğu için teşekkür ederim. Savaştığımız toprakları gördük. Askerlik yaptığımız birliğe gittik, şehitliklere gittik. Tüm şehitlerimizin mekânları cennet olsun. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a yakın ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.