Son Dakika Haberler

Köylerden Aşılanmaya Geliyorlar

Köylerden Aşılanmaya Geliyorlar
Okunma : 287 views Yorum Yap

Çanakkale genelinde artan koronavirüs vakaları sonrası aşılanma süreci de devam ediyor.

Gelibolu’ya bağlı köylerde oturan ve aşı sırası gelen vatandaşlar midibüslerle İlçe Sağlık Müdürlüğüne getirilerek aşılarının yapılması sağlanıyor.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanı Serhad Sürücü “Ülkemizde koronavirüs vakasının en çok görüldüğü yer olan ilimizde aşılama çalışmaları da devam ediyor. İlçemizde filyasyon ekiplerine yardımcı olmak ve aşı sırası gelen vatandaşların aşılama işlemlerinin gerçekleştirilmesi için Ak Parti İlçe Başkanlığı, köylerde yaşayan vatandaşları İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne getirerek aşılanmalarına yardımcı oluyor” dedi.

Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Gelibolu İlçe Başkanı Serhad Sürücü açıklamasının devamında, “Pandeminin etkisinin üst seviyelerde arttığı kentimizde filyasyon ekiplerimizi rahatlatmak ve köylerimizde aşısız vatandaşlarımızı bırakmamak için kurallar çerçevesinde minibüsle ilçe sağlık merkezimize getirerek aşılanmalarını sağlıyoruz. Pazartesi günü başladığımız bu uygulama ile tüm köylerimizde sırası gelen vatandaşlarımızı aşılamayı planlıyoruz” dedi.