Son Dakika Haberler

Kül Yağdı Açıklama Geldi

Kül Yağdı Açıklama Geldi
Okunma : 160 views Yorum Yap

Sabahın erken saatlerinde Çanakkale’de başlayan kül yağması ilerleyen dakikalarda Gelibolu ve çevresinde de görüldü. İlk başta ne olduğu anlaşılamayan yağışın daha sonra kül olduğu anlaşıldı.

Konuyla ilgili olarak Meteoroloji’den de açıklama yapıldı.

Çanakkale ve çevresinde sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan ve etkili olan kül yağışı ile ilgili Meteoroloji tarafından açıklama yapıldı.

Çanakkale ve çevresinde sabahın erken saatlerinden bu yana etkili olan kül yağışına ilişkin Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü tarafından açıklamada yapıldı.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada; “Güneyli rüzgarlar ile toz ve partikül madde (kül, vb.) taşınımı bekleniyor. Bugün (06.08.2021) ilk saatlerden itibaren rüzgarların batı ve güneyli yönlere dönmesi ile ülkemizde ve Avrupa’da hafta boyunca ortaya çıkan orman yangınlarının oluşturduğu duman ve partikül madde kirleticiler ile Afrika üzerinden gelen toz taşınımı bölgemizde (İzmir, Aydın, Manisa, Çanakkale ve Balıkesir) etkili olmaktadır. Bu durum havada dumanlı ve puslu bir görüşe ve atmosferin optik parlaklığında düşüşe neden olmaktadır. Söz konusu meteorolojik durum bölgemizde bugün gece saatlerinden sonra etkisini kaybedecektir” denildi.