Güncel Haber: Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** Çanakkale’de Aranan Şahıslara Operasyon Yapıldı *** Şampiyon Karateci Beyza Akkaya Coşkuyla Karşılandı *** ÇOMÜ Teoman Alpay Koro Günleri *** Meral Abla Buna Çok Kızar *** Basın İlişkilerinde İncelik: Değer Verme ve Denge *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Kulüpler Birliği “Maçlara Çıkmayız”

Kulüpler Birliği Vakfı’nda yapılan seçimde Ahmet Ağaoğlu başkanlığa seçildi. Kulüpler Birliği Vakfı’nda yapılan seçimin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’na adeta ültimatom verildi. Kulüpler Birliği Vakfı tarafından Türkiye Futbol Federasyonuna iletilen resmi..

Kulüpler Birliği “Maçlara Çıkmayız”
Yayınlanma: 561 Okuma

Kulüpler Birliği Vakfı’nda yapılan seçimde Ahmet Ağaoğlu başkanlığa seçildi.

Kulüpler Birliği Vakfı’nda yapılan seçimin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’na adeta ültimatom verildi.

Kulüpler Birliği Vakfı tarafından Türkiye Futbol Federasyonuna iletilen resmi yazıda 4 ana başlık altında yapılması istenen değişiklikler belirtildi.

Kulüpler Birliği Vakfı’nca Türkiye Futbol Federasyonuna iletilen ve yapılması istenen değişiklikler gerçekleştirilmezse maçlara çıkmama dahil tüm seçeneklerin değerlendirileceği ifade edildi.

Kulüpler Birliği Vakfı’nda oybirliği ile alınan karar sonrası Türkiye Futbol Federasyonundan istenen değişiklikler şöyle:

1- Süper Lig Kulüpleri olarak TFF’nin Kulüpler Birliği’nin uygunluğu olmadan alacağı kararları kabul etmeyeceğiz.

2- Yayın ihale sürecinin tarafımızca yapılması ve yönetilmesi yada yayın ihalesinin tüm süreçlerinde Kulüpler Birliği’nin onayının aranması.

3- Türk futbol yargı sisteminin bağımsız ve Genel Kurul tarafından seçilerek oluşturulması, Merkez Hakem Kurulu’nda liyakatin esas olması, sistemle alınan kararların şeffaf olması.

4- Yabancı oyuncu sayısı konusunda alınan karardan ivedilikle geri dönülmesi.

5- Kulüp Lisans Talimatı kriterlerinin pandemi koşullarının oluşturduğu etki ve kulüplerimiz gerçekleri doğrultusunda yeniden oluşturulması.

Yapılan açıklamanın devamında “Daha önce başkanlığınıza ilettiğimiz ve cevap alamadığımız ya da olumsuz cevap aldığımız tüm resmi başvurularımızın yeniden değerlendirilmesini, bu taleplerimizin kabul görmemesi halinde, Türk futbolunun sürdürülebilirlikten uzak olacağı gerçeği göz önüne alınarak aşağıda imzası olan kulüpler olarak müsabakalara çıkmama dahil tüm seçenekleri değerlendireceğimizi bilgilerinize arz ederiz” denildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.