Son Dakika Haberler

“Kütüphanede Hayat Var” Duru Oğuz

“Kütüphanede Hayat Var” Duru Oğuz
Okunma : 108 views Yorum Yap

“Kütüphanede Hayat Var” mottosuyla 58’ncisi düzenlenen Kütüphane Haftası kapsamında Mehmet Akif Ersoy kütüphanesi, duygusal ve farkındalık dolu anlara sahne oldu.

5 buçuk yaşındayken geçirdiği Cerebral palsy kas rahatsızlığı nedeniyle hareket kısıtlamasına maruz kalan genç yazar Duru Oğuz’un hayatı, başarı ve umudun başlangıcı oldu.

Geçen yıl Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz’ın bizzat evinde ziyaret ettiği Duru Oğuz kütüphanede okuyucularla buluşmayı hayal ettiğini söylemişti. 58.Kütüphane Haftasında Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz ve Kütüphane Müdürü Tülay Erol ve genç okuyucuların katıldığı, duygulu, coşkulu ve farkındalık yaratan anlara tanıklık etti.

18 yaşında olmasına rağmen, Duru’nun Günlükleri, Üçüz Civcivler ve Karma Karışık isimli 3 kitap, bir tiyatro ve bir şarkı sözü yazarı da olma başarısı gösteren Duru Oğuz, sınava hazırlanan ve yaşam koşuşturmasının nefes nefese o stres dolu durağındaki akranlarına ve kendisini dinleyen büyüklerine “Çocukluk hayallerinizin peşinden koşmayı asla bırakmayın” diyerek yaşama dair gidilmesi gereken gerçek yönü fark ettirmiş oldu.

“Bazıları geceleri görür, bazıları yürüyemez ama koşmayı hayal eder diyerek insanoğlunun içinde yaşadığı dünyanın zorlukları ve cazibesinden sırtını döndüğü içimizde yaşattığımız dünyaya adeta güçlü bir ışık tuttu.

Anne ve babasının, ilkokul öğretmeni ve arkadaşlarının da katılımıyla duygusal anların yaşandığı söyleşide, Duru’nun sözlerini yazdığı “Bir Peri Masalı” isimli şarkı çalındı.

“Bizim dünyamıza girerseniz, kalbimize de dokunursunuz” diyerek tüm dünyaya çok güçlü bir mesaj veren Duru Oğuz, asıl engelin hayal kurmayı bırakmakla başladığını herkese bir kez daha göstermiş oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)