Son Dakika Haberler

Lavantalar Toprakla Buluştu

Lavantalar Toprakla Buluştu
Okunma : 159 views Yorum Yap

Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi desteği ile bölgenin turizmine katkı sağlaması amacıyla Çıplak Köyü Muhtarlığı tarafından Lavanta fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Çıplak Köyü’nde düzenlenen 50 dönümlük araziye 100 bin adet lavantanın dikildiği etkinliğe, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, ÇOMÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Boz, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürü Ozan Hacıalioğlu, İl Genel Meclis Üyesi Şener Akçay, Çıplak Köyü Muhtarı Ufuk Göçoğlu ve Çıplak Köyünden vatandaşlar katıldı.

Çanakkale’ye bağlı Çıplak köyünde kırsal alanların değerlendirilmesinde ve kültür turizminin canlandırılmasında alternatif ürün olarak 50 dönümlük araziye dikilen lavantaların, Troya Tarihi Milli Parkı’nı ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi kaynağı olacağı bununla birlikte bölge turizmine katkı sağlayacağı belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)