Son Dakika: Bülent Turan; “Ekmekle Oynayanın Derdi Bitmez” *** Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Lise Girişimcilik Programı Başvuruları Başladı

Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından tasarlanan girişimcilik programı GençBizz’in yeni dönem başvuruları başladı. 14-18 yaş grubu lise öğrencilerinin, danışman öğretmenleri ve iş dünyasından gönüllü mentorları eşliğinde kendi fikirlerini hayata geçirme..

Lise Girişimcilik Programı Başvuruları Başladı
Yayınlanma: 364 Okuma

Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından tasarlanan girişimcilik programı GençBizz’in yeni dönem başvuruları başladı. 14-18 yaş grubu lise öğrencilerinin, danışman öğretmenleri ve iş dünyasından gönüllü mentorları eşliğinde kendi fikirlerini hayata geçirme şansı yakalayacakları bu programa son başvuru tarihi 15 Ekim 2022…

Girişimci zihin yapısına sahip gençlerin ve çocukların yetişmesi amacıyla ilköğretimden yüksek öğretim düzeyine kadar farklı yaş grupları için eğitici ve deneyim odaklı programlar tasarlayan Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın liseli gençlere özel hazırladığı GençBizz Lise Girişimcilik Programı’na başvurular başladı.

Dünya’da tam 115 ülkede uygulanan GençBizz programına dahil olmak isteyen lise öğrencileri, öğretmenler ve gönüllü mentorluk yapmak isteyen iş dünyası profesyonelleri 15 Ekim 2022 tarihine kadar başvuru yapabiliyor.

GençBizz’de Gençleri Neler Bekliyor?

Yaparak öğrenmeye dayalı bir ekonomik eğitim programı olan GençBizz Girişimcilik Programında, lise öğrencileri takım kurarak kendi yaratıcı fikirlerini küçük ölçekli şirketlere dönüştürebilecek. Şirket sermayesi oluşturma, organizasyon yapısı kurma, piyasa araştırması yapma, gerçek ürün/hizmet geliştirme ve üretme, pazara sunarak satış yapma gibi ekonomi ve girişimcilik alanlarında eğitim alacak olan öğrenciler, bir şirketin nasıl işlediğini birinci elden keşfetme ve iş dünyasını genç yaşta deneyimleme fırsatı bulacak. Program sürecinde danışman öğretmenler ve iş dünyasından gönüllü mentorlar, girişimci olma hayali peşinde koşan öğrencilere yol gösterecek. Bunun yanı sıra süreçte aldıkları eğitimlerle ve dahil oldukları kurumsal uygulamalarla 21.YY yetkinliklerini de kazanmış olacaklar.

Programı başarıyla tamamlayan ve girişimlerini tasfiye eden girişimci liseliler, dünyada 33 ülkede geçerli olan ‘Entrepreneurial Skills Pass’ sertifika sınavına girmeye hak kazanırken, sertifikayla uluslararası üniversitelere girişlerde avantajlar sağlayacaklar, özellikle güçlü bir kariyer yolculuğu için özel eğitim, mentorluk fırsatlarına da erişim şansı yakalayacaklar.

Düzenlenecek Türkiye Finali değerlendirmelerinin ardından seçilen GençBizz şirketleri eğitim ve profesyonel yaşamda iş deneyimi fırsatlarının yanı sıra Avrupa’nın en büyük girişimcilik buluşması olan Gen-E Girişimcilik Festivali’nde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

Programı tamamlayan lise öğrencileri, kariyer arayışlarında iş yönetimi ve girişimcilik becerilerinden yararlanabilecek ve olumlu hayat kararları verebilmek için bireysel sorumluluğun ve finansal konulara yakın olmanın önemini kavrayabilecek.

Öğretmenler, GençBizz ile Girişimci Zihin Yapısına Sahip bir nesil geliştirmek için program öğretmeni olmaya davet ediliyor;

GençBizz Lise Girişimcilik Programı’na, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından verilen GençBizz Rehber Öğretmen Eğitimlerini tamamlayarak öğretmenler de dahil olabiliyor. Program kapsamında “Girişimci Zihin Yapısı Nedir?”, “Girişimcilik ve Girişimcilik Eğitiminin Önemi”, “Yeni yüzyılın gerektirdiği yetkinlikler”, “GençBizz Lise Girişimcilik Programı Uygulama Adımları” gibi konularda eğitim alan öğretmenler, süreçte öğrencilerine rehberlik edebiliyor. GençBizz Öğretmenleri program süresinde ‘Öğretmen Gelişim Programı’na katılarak bireysel gelişimlerine de katkı sağlıyor. GençBizz Rehber Öğretmenleri yıl içinde düzenlenecek uluslararası ‘The Entrepreneurial School’ ödül programının da içerisinde yer alma ve ülkemizi temsil etme fırsatı yakalıyor. Hayallerinin peşinde koşan her öğrencisine inanan ve onları desteklemek isteyen öğretmenlere açık olan GençBizz Rehber Öğretmen Eğitimlerine son başvuru tarihi de 15 Ekim 2022.

GençBizz Şirketleri Avrupa’da İlk Üçte

GençBizz şirketleri bugüne kadar Avrupa’da çeşitli dereceler aldı. 2019 yılında, 39 ülkeden 30 binden fazla girişimin katıldığı JA Avrupa Yılın Şirketi Yarışması’nda Entalla GençBizz şirketi Avrupa birinciliğini, 2020 yılında ise Tensopathy GençBizz şirketi Avrupa üçüncülüğünü kazandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.