Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Makswin’e 8 Milyon Liralık Yatırım

Koç Üniversitesi mezunları melek yatırım ağı Q Angels ile LEAP Investment ve beraberindeki melek yatırımcılar, Makswin’e 8 milyon TL yatırım gerçekleştirdi. Dünyada bir ilk olarak Koç Holding şirketler grubu ve..

Makswin’e 8 Milyon Liralık Yatırım
Yayınlanma: 684 Okuma

Koç Üniversitesi mezunları melek yatırım ağı Q Angels ile LEAP Investment ve beraberindeki melek yatırımcılar, Makswin’e 8 milyon TL yatırım gerçekleştirdi.

Dünyada bir ilk olarak Koç Holding şirketler grubu ve Koç Holding şirketler grubu dışından oluşan bir danışma kuruluna sahip Q Angels ile ağında farklı sektörlerde uzun yıllardır faaliyet gösteren tecrübeli iş insanları bulunduran bir ekiple erken aşama teknoloji girişimlerine akıllı sermaye sunan LEAP Investment ve ayrıca beraberindeki melek yatırımcılar Makswin’e yatırım gerçekleştirdi. Q Angels yatırımcıları arasında Q Angels Kurucu Üyelerinden Ayşe İnal, Kenan Yılmaz, Nesim Mizrahitokatlı ve Emre Yılmaz yer aldı. Q Angels ve LEAP Investment’ın yanı sıra, melek yatırıcımlar Burak Dayıoğlu ve Murat Tora da yatırımcılar arasında.

Türk girişimciler Emre Kaya, Can Atuf Kansu ve Kerem Can Kaya tarafından 2017 yılında kurulan Makswin, Türkiye’de ve Amerika’da bulunan şirketleri aracılığıyla gayrimenkul sektörüne özel ürünler üretiyor. Makine öğrenmesi ve yapay zekaya dayalı uygulamaları sayesinde Makswin; emlak ofisleri, gayrimenkul danışmanları, banka ve sigorta şirketleri gibi kurumsal yapılara gelişmiş veri çözümleri sağlıyor.

Türkiye, Portekiz, İspanya ve İtalya pazarında gayrimenkul paydaşlarına rekabet avantajı sağlayan Makswin, 2022 yılında Avrupa pazarında yaptığı çalışmaları büyüterek Almanya ve Fransa pazarına da açılmayı planlıyor.

Makswin yatırımı hakkında açıklama yapan Q Angels Kurucu Başkanı Ayşe İnal, şunları söyledi: Ekim 2021’de kurduğumuz Q Angels’ın ilk yatırımını gerçekleştirmiş olmasından dolayı çok mutluyuz. 2022’de en az 6 yatırım yaparak başarılı girişimleri desteklemeyi hedefliyoruz. Makswin’in kurucu ekibi ve güçlü market potansiyeli bizim yatırım kararı almamızda oldukça etkili oldu. Teknolojinin gayrimenkul sektöründe ortaya çıkardığı yeni tanım Proptech sektörünün önümüzdeki dönemde hızla büyüyecek bir alan olduğuna ve Makswin’in bunu pazarda başarılı bir şekilde gerçekleştireceğine inanıyoruz.

2021 yılında kurulan LEAP Investment’ın ilk yatırımı olduğunu vurgulayan LEAP Investment CEO’su İmran Gürakan: “Dijitalleşmeyi her alanda görmeye başladığımız günümüzde, gayrimenkul sektöründe yüksek teknoloji çözümler sunan Makswin’in tecrübeli ekibinin aldığı bu yatırımla birlikte halihazırda sürdürdüğü başarısını daha hızlı ve dinamik bir şekilde artırarak globalde ölçeklendireceğine inanıyoruz. Ekosisteme ve ekonomiye katma değer sağlayacak yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.