Son Dakika: 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Mali Müşavirlerin Sorunları Büyüyor

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada muhasebeci ve mali müşavirlerin sorunlarına değinerek, “Serbest muhasebeci mali müşavirlerin sorunları iktidarın çıkardığı yeni düzenlemeler nedeniyle her geçen gün azalacağına..

Mali Müşavirlerin Sorunları Büyüyor
Yayınlanma: 455 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada muhasebeci ve mali müşavirlerin sorunlarına değinerek, “Serbest muhasebeci mali müşavirlerin sorunları iktidarın çıkardığı yeni düzenlemeler nedeniyle her geçen gün azalacağına kartopu gibi büyümektedir” diye konuştu.

Özgür Ceylan, Genel Kurul’da yaptığı açıklamada 2021 yılında Kooperatif ve Üst Kuruluşlarının Denetimine Dair Yönetmelik’te yapılan düzenlemelerin meslek mensuplarını rahatsız ettiğini ileri sürerek, “Değişiklikler yapılırken TÜRMOB’un önerileri görmezden gelinmiştir; en makul önerilerinden biri olan ‘Denetleme organında en az bir meslek mensubunun bulunması’ önerisi dahi kabul görmemiştir” diye konuştu.

Dış denetim şartının düzenlendiği maddeyle Bakanlıkça yapılan sınavda başarı şartı aranmasının da, SMMM ve YMM olarak görev yapan meslek mensuplarını, en hafif deyimiyle üzdüğünü ileri süren Özgür Ceylan, “Ayrıca daha önce meslek eğitim kurulunda temsil edilen TÜRMOB, 703 sayılı KHK’yle kuruldan çıkarılmıştır” dedi.

Muhasebe alanında çıraklık, kalfalık ve ustalık süreçlerinden, meslek örgütü olan TÜRMOB’un dışlanmış olmasının kabul edilemez olduğunu belirten Özgür Ceylan, serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin sorunlarının çözülmesinin yolunun TÜRMOB’un sürece dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.