Güncel Haber: Başkan Gökhan Engelli Personeli İle Buluştu *** Mutlu Son "Merve" Kazandı *** Kaymakam Abacı Burhanlı Köyünde *** Eşit Bir Dünya Kurmaya Kararlıyız *** Gelibolu’da Engelliler Günü Etkinliği *** Başkan Özacar, Engelliler Derneğini Ziyaret Etti *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

“Marmara’yı Haritalamak” Atölyesi İş Başında

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve AURA İstanbul (İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akedemisi) Yerel Yönetim Akademisi’nce bölgemizi incelemek üzere kurgulanan “Marmara’yı Haritalamak” atölyesi kapsamında düzenlenen üç günlük saha gezisinin ilk..

“Marmara’yı Haritalamak” Atölyesi İş Başında
Yayınlanma: Güncelleme: 138 Okuma

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve AURA İstanbul (İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akedemisi) Yerel Yönetim Akademisi’nce bölgemizi incelemek üzere kurgulanan “Marmara’yı Haritalamak” atölyesi kapsamında düzenlenen üç günlük saha gezisinin ilk durağı Gelibolu oldu.

Gelibolu Belediyesi toplantı salonunda misafir edilen 16 kişilik çalışma grubuna, başkan yardımcıları ve birim müdürleri tarafından Gelibolu ile ilgili bilgi sunumu yapıldı, sorular cevaplandı.

Kurulduğu 2017 yılından bu yana İstanbul ve ötesinde kentsel çalışmalar açısından en yenilikçi bağımsız araştırma enstitülerinden biri olarak kendini şekillendiren AURA İstanbul, Makro-bölgesel ölçekte Marmara bölgesini incelemek ve bölgenin yapısı hakkında bazı ipuçları vermek için çalışıyor.

Ekonomik bir merkez olarak İstanbul, Kocaeli’den Bursa’ya uzanan yoğun sanayi bölgesi, Çanakkale Yarımadası’nın kuzeyindeki madencilik ve enerji üretimi ve Gelibolu’dan Trakya Yarımadası’na kadar uzanan tarımla karışık sanayi merkezleri bu kentsel bölgenin döngüsel ve sürekli faaliyetlerini tanımlamakta.

Bu kapsamda “Marmara’yı Haritalamak” atölyesi olarak yola çıkan 16 kişilik ekip ilk olarak Gelibolu’da konakladı. Üç gün sürecek olan incelemeler sonucunda yapılacak çalışmalar hakkında nihai kararlar alınacak.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.