Son Dakika Haberler

Marmara’yı Kirleten 16 İşletme Kapatıldı

Marmara’yı Kirleten 16 İşletme Kapatıldı
Okunma : 292 views Yorum Yap

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Deniz’indeki müsilaj sorunu için son yapılan çalışmaları açıkladı.

Bakan Kurum, Şuana kadar 5 bin 306 metreküp müsilaj topladıklarını belirterek, yapılan denetimlerle Tekirdağ’da 9, Yalova 3, Balıkesir’de 3 ve Kocaeli’de ise 1 firma olmak üzere toplam 16 firmanın faaliyetten men edildiğini açıkladı.

Marmara Denizi’nde aylardır etkili olan müsilajı temizleme çalışmaları sürdürülüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yaptığı son açıklamalara göre, çalışmalarda bin 500’ün üzerinde personel, 72 tekne ve karadan temizleme ekipmanlarıyla bugüne kadar 5 bin 306 metreküp müsilaj toplandı.

Çevre ve Şehircilik Bakan Kurum, müsilajla yapılan mücadelede Marmara Denizi ve çevresini kirlettikleri tespit edilen 16 işletmenin kapatıldığını açıklarken, “Yaptığımız denetimlerle Tekirdağ’da 9, Yalova’da 3, Balıkesir’de 3 ve Kocaeli’de 1 işletme olmak üzere toplam 16 işletme faaliyetten men edildi” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, oksijen seviyesini artıracak cihazları da Marmara Denizi’ne bıraktıklarını belirterek, “olumlu bir ilerleme olursa, bunu Marmara Denizi geneline yaygınlaştıracağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)