Güncel Haberler: Gelibolu Maratonu’nda Çanakkale Türküsü *** Uluslararası Gelibolu Maratonu 8. Kez Koşuldu *** Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Mart Ayı Etkinlikleri Çocukları Bekliyor

Çocukların kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla farklı disiplinlerden atölye ve etkinlik programları yürüten, Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nde Mart ayı boyunca, yazar sohbetlerinden sanatçı buluşmalarına ve film günlerine..

Mart Ayı Etkinlikleri Çocukları Bekliyor
200 Okuma

Çocukların kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla farklı disiplinlerden atölye ve etkinlik programları yürüten, Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nde Mart ayı boyunca, yazar sohbetlerinden sanatçı buluşmalarına ve film günlerine kadar pek çok renkli etkinlik çocukları bekliyor.

Sanatın farklı disiplinlerinde çalışmalarını yürüten sanatçılarla çocukları bir araya getiren “Sanatçı Buluşmaları” etkinliğinin Mart ayı konuğu gölge oyunu sanatçısı, karagözcü Hasan İlker Yıldırım olacak. Sanatsever tüm çocukların takip edebileceği etkinlik, 11 Mart 2023 Cumartesi günü saat 11.00’de Çocuk Kültür Evi’nde gerçekleştirilecek.

Edebiyatseverler tarafından merakla beklenen, çocukların erken yaşta kitap sevgisi edinmelerine ve edebiyatla nitelikli ilişki kurabilmelerine katkı sunan “Evde Yazar Sohbetleri” etkinliğinin Mart ayı konuğu ise yazar Yeşim Saygın olacak.

Her hafta çocuklarla birlikte film izlenip ardından bu filmin karakterlerinin, hikaye ve olay örgüsünün, müziğinin incelendiği bir film okuma atölyesi formatında yürütülen “Film Günleri” etkinliği de Mart ayı boyunca her cuma saat 15.30’da sinefilleri Çocuk Kültür Evi’nde konuk edecek. 8 yaş ve üzeri tüm çocukların katılımına açık olarak yürütülen etkinlik programı dahilinde, 10 Mart 2023 Cuma günü saat 15.30’da “Çılgın Hırsız 1” filmi, 17 Mart 2023 Cuma günü saat 15.30’da “Balerin ve Afacan Mucit” filmi, 24 Mart 2023 Cuma günü saat 15.30’da “Aslan Kral” ve 31 Mart 2023 Cuma günü saat 15.30’da “Lassie” filmi birlikte izlenerek incelenecek.

Çocukların potansiyellerini keşfetmelerine ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine destek olmayı hedefleyen Çocuk Kültür Evi, tüm çocukları birbirinden renkli Mart ayı etkinliklerine katılmaya davet ediyor.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.