Güncel Haber: 100. Yıl Cumhuriyet Hatıra Ormanları Kuruluyor *** Collective Resim Sergisi Açıldı *** Başkan Özacar’ın Namık Kemal’i Anma Mesajı *** Güneşhan: “Yurtlarda İnsani Koşullar Sağlanmalı” *** Gazze İçin Ayasofya’da Buluştular *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Meclisi Yeniden Güçlü Kılacağız

CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’ten 23 Nisan mesajı: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk..

Meclisi Yeniden Güçlü Kılacağız
Yayınlanma: Güncelleme: 153 Okuma

CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’ten 23 Nisan mesajı:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocukların sevgi, saygı ve anlayış içinde yetişmeleri ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmaları için özel bir gün olarak ilan edilmiştir. Bugün aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışıdır ve ulusal egemenliğin millete ait olduğunun en somut göstergesidir.

Büyük Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinde, Meclisimiz hem kurtuluşta hem de kuruluşta önemli bir rol üstlenmiş, ulusal egemenliğin simgesi haline gelmiştir. Ne yazık ki 2017 yılında yapılan Anayasa değişikliğiyle Meclis zayıflatılmış, yasama, yürütmenin tahakkümü altına girmiştir. Sistem, tek adamın egemen olduğu bir yapıya dönüşmüştür. Ancak bizler, millet iradesinin tecelligâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni yeniden güçlü kılmak için çabalıyoruz. 14 Mayıs sonrası iktidarımızda, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metnimizde ilan ettiğimiz “Güçlü Yasama”yı hayata geçireceğiz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçene kadar ise Gazi Meclisimizi hak ettiği değere kavuşturacak, demokrasinin gereğini yerine getirecek şekilde çalıştıracağız.

Bugün, büyük bir tarihi mirası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103. yıl dönümünü kutluyoruz. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş ve kuruluş mücadelesinin tüm kahramanlarını şükranla, minnetle ve saygıyla anıyoruz. Bu anlamlı günün özellikle çocuklarımız için kutlu olmasını diliyorum. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye yakındır”!

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.