Son Dakika: 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kent genelinde hayata geçirilen yatırım ve projeleri yerinde incelemek amacı ile gerçekleştirdiği teknik inceleme gezilerini sürdürüyor. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 22 Eylül 2021 Çarşamba..

Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisi
Yayınlanma: 489 Okuma

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kent genelinde hayata geçirilen yatırım ve projeleri yerinde incelemek amacı ile gerçekleştirdiği teknik inceleme gezilerini sürdürüyor.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 22 Eylül 2021 Çarşamba günü düzenlediği teknik inceleme gezisi kapsamında ÇAKAB Havzasına hizmet verecek olan “Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisi”nde (MBA) incelemelerde bulundu.

Düzenli depolama alanı içerisinde yer alan tesiste gerçekleştirilen inceleme gezisinde Başkan Ülgür Gökhan’a SUEZ Bölge Direktörü Xavier Prud’homme, SUEZ Çanakkale Genel Müdürü Metin Suadiyeli, ÇAKAB Birlik Müdürü Aysun Kavcar’ın yanı sıra teknik ekip de eşlik etti.

Tesiste gerçekleştirilen teknik inceleme gezisi kapsamında mekanik ve biyolojik arıtma sisteminin test çalışması da gerçekleştirildi. İlk test çalışması, Başkan Gökhan’ın butona basması ile başladı. Sistemin devreye girmesi ile birlikte tesis içerisinde gezerek sistemin çalışma prensibi ve işleyişini inceleme fırsatı bulan
Başkan Ülgür Gökhan, ayrıştırılan atıkların nasıl depolanacağına ilişkin de bilgi aldı.

Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisi Hakkında

Sıfır Atık Projesine paralel olarak, % 100 geri dönüşüm hedefi ile tüm ÇAKAB Havzasına hizmet verecek olan Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisinin (MBA) ileri tarihte gerçekleşecek devreye alma işlemi öncesinde tesis sisteminin test edilmesi amacıyla; 22 Eylül Çarşamba günü itibari ile atık besleme testleri başlamıştır.

Kentsel Katı Atık için 45 ton/saat, Ambalaj Atıkları için 15 ton/saat kapasiteli Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisi, testler tamamlandıktan sonra % 100 kapasite ile devreye alınacaktır.

Çanakkale Entegre Katı Atık Yönetimi kapsamında Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisine ek olarak;

Depo Gazından Enerji Üretimi,
Sızıntı Suyu Arıtımı,
Evsel Atıkların ve Ambalaj Atıklarının Toplanması,
Atıkların Düzenli Depolanması,
Tıbbi Atıkların Yönetimi çalışmalarına devam edilmektedir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.