Son Dakika Haberler

Millet Egemenliğinin 101. Yılını Kutluyoruz

Millet Egemenliğinin 101. Yılını Kutluyoruz
Okunma : 207 views Yorum Yap

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP’li İlhami Özcan Aygun’un mesajı şöyle;

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. Yılı kutlu olsun. Osmanlı Hanedanı’ndan aldığı egemenliği 101 yıl önce TBMM’ye yani millete veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözleriyle bu yetkinin paylaşılamayacağını ilan etmiştir.

Daima halkına güvenmiş, Kurtuluş Savaşı’nın en çetin ve zor koşullarında dahi milletinden yani TBMM’den yetki almış, Meclis’i çalıştırmış olan Atatürk, hala bugünümüz ve yarınımızdır. Ulu Önderimiz Atatürk’ü bir kez daha minnet ve şükranla anarım.

Ulusal egemenliğin devamı için çocuklara güvenen ve bu özel günü onlara bayram olarak hediye eden Atatürk, halkımıza halen mesajlar vermeye devam etmektedir. Bu mesajları doğru anlamadan Cumhuriyet’i ileri aşamaya taşımamız mümkün olmayacaktır. Büyük bir yangının içinden güçlenerek doğan Türkiye Cumhuriyeti, yolunu bilim ve çağdaş değerlerle aydınlatmak zorundadır.

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nın hangi zor koşullarda gerçekleştiğini anlatarak tarihe not düşmek üzere yazdığı Nutuk’u okullarda en iyi şekilde anlatmalıyız. Geçmişini bilmeyen uluslar, gelecekte hata yaparlar. Bir milletin tarihi, bilmesi gereken en büyük gerçeğidir. Nutuk aynı zamanda Atatürk’ün demokrasinin bir gereği olarak milletine yaptıklarının hesabını vermesidir. Nutuk’a sahip çıkalım, çocuklarımıza anlatalım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)