Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Milli Eğitim’de eTwinning Ziyaretleri Sürüyor

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eTwinning Bilgilendirme Eğitimi kapsamında ziyaretler devam ediyor. Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eTwinning Bilgilendirme Eğitimi kapsamında ilk olarak Erden Anaokulu ziyaret edilerek okul..

Milli Eğitim’de eTwinning Ziyaretleri Sürüyor
Yayınlanma: 491 Okuma

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eTwinning Bilgilendirme Eğitimi kapsamında ziyaretler devam ediyor.

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eTwinning Bilgilendirme Eğitimi kapsamında ilk olarak Erden Anaokulu ziyaret edilerek okul müdürü Selim Dündar ve katılım sağlayan öğretmenler ile bir görüşme yapıldı.

eTwinning Bilgilendirme Eğitimi kapsamında daha sonra Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın Anaokulu müdürü Aslıhan Bağırman ve öğretmenleriyle keyifli bir toplantı gerçekleştirildikten sonra Gazi Süleyman Paşa İlkokulu ziyaret edilerek okul müdürü Müdürü Orhan Keskin ve öğretmenler ile karşılıklı bilgilendirme görüşmesi yapıldı.

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eTwinning Bilgilendirme Eğitimi kapsamında ziyaretlerin devam etmesi bekleniyor.

eTwinning Nedir?

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur.

eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eder. Ayrıca; eTwinning, eğitimciler için sürekli çevrimiçi Mesleki Gelişim için ücretsiz fırsatlar da sunmaktadır.

2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor program olan Erasmus+’a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

Merkezi Destek Servisi, Avrupa’daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 34 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 38 Ulusal Destek Kuruluşu tarafından desteklenmektedir.

eTwinning Portalı

eTwinning portalı, eTwinning dünyasına giriş noktasıdır. 28 dilde kullanıma sunulmuş olan eTwinning.net’de; eTwinning ülkelerinden haberler, mesleki gelişim fırsatları, tanımayla ilgili bilgiler ve ayrıca başarılı projelerden örnekler sunulmaktadır.

Ülkemiz eTwinning’e 2009 yılında dahil olmuştur. eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. Ülkemizde 52.000’den fazla okuldan, 220.000’den fazla kullanıcı portala kayıtlıdır ve şu ana kadar 23.000’den fazla projeye katılmışlardır. eTwinning Erasmus+ sürecinde de Avrupa Komisyonu’nun desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir ve son süreçte 2021 yılına kadar sürdürülecektir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.