Son Dakika: Tarihi Alan Başkanlığına Tarihi Fotoğraf Albümü *** Daha Güçlü Bir Hastane Kampanyası Başladı *** Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

“Mizahtan Başka Çaremiz Kalmadı”

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çanakkale’de Çarşı Caddesinde dükkânların önünde biriken karı mezar şekline getiren esnafın, üzerine ‘Esnafın ruhuna el Fatiha’ yazmasını değerlendirerek: “haklı çaresizliğin mizahına gülmekten başka..

“Mizahtan Başka Çaremiz Kalmadı”
Yayınlanma: 651 Okuma

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çanakkale’de Çarşı Caddesinde dükkânların önünde biriken karı mezar şekline getiren esnafın, üzerine ‘Esnafın ruhuna el Fatiha’ yazmasını değerlendirerek: “haklı çaresizliğin mizahına gülmekten başka bir şey de kalmadı geriye” dedi.

Çarşı Caddesi esnafı sokaktaki kar birikintisine ‘esnafın ruhuna el Fatiha’ yazarak içinde bulundukları ekonomik krizin mizahını yaptı. Başkan Yıldızlar, esnafın içinde bulunduğu durum için mizahtan başka çaresinin kalmadığını söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

“Ağlanacak Halimize Gülüyoruz”

“Çanakkale esnafı yaşadığı ekonomik krizi yağan kar ile çok farklı ifade ediyor. Çarşı Caddesinde dükkânların önünde biriken kar ile mezar şekline getiren esnaf, daha sonra bunun üzerine ‘Esnafın ruhuna el Fatiha’ yazarak esasında sesini duyurmaya çalışıyor. Pandeminin ilk günlerinden bu güne İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı olarak esnafın bu duruma geldiğini, durumun giderek daha da kötüye gideceğini söyledik ve söylemeye devam ediyoruz. Esnaf içerisinde çekinen olsa da onlar da artık kepenk kapatılan dükkânlarını, kredi borçlarını, vergi borçlarını ve evlerine bir lokma ekmek götürmekte zorlandıklarını anlatıyor. Fakat ne sesimizi ne de seslerini duyan yok. Artık Türkiye’nin her yerinde ve Çanakkale’de esnaf kardeşlerimizin ağlanacak halimize gülmekten, içinde bulunduğumuz halleri mizaha dökmekten başka çaremiz kaldı mı? Sanmıyorum…”

“Mücbir Sebep İlan Gerekiyor”

Türkiye’de Covid-19 vaka sayılarının artması üzerine İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle çok sayıda işletmenin faaliyetleri durduruldu ya da kısıtlandı. Bu durum, normalleşme döneminde bile finansal güçlükleri aşamayan işletmelerde yeni sıkıntılar doğurdu. Bu sıkıntılardan en çok etkilenen kesimlerden birinin de esnaf olduğunu vurgulayan Yıldızlar şunları ifade etti:

“Restoranların tamamen paket servise geçmesi, hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları bazı işletmelerin gelirlerini tamamen ortadan kaldırıyor. Güç durumda olan mesela masa müşterisi olan binlerce restoran var. Bunlar şu anda hizmet veremiyorlar ve gel al ya da paket servisi ile şu anda masa müşterisi potansiyelinin yüzde 30’unu yakalamış vaziyetteler. Onlar için yeniden mücbir sebep ilan edilmesi gerekiyor. Bu süreç içerisinde buralarda çalışan insanlar da işsiz kaldı. Esnaf kardeşlerimizi içinde bulundukları sıkıntıdan kurtaracak çözümler bulmalıyız, bunun için çok geç kaldık. Ancak zararın neresinden dönsek kardır.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.