Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Muharrem Erkek: “İyi ki Varsın CHP”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir açıklamada bulundu. Erkek şunları söyledi: “Tarihimizin dönüm noktalarından biridir 9 Eylül. Mustafa Kemal Atatürk’ü değişmez önderimiz..

Muharrem Erkek: “İyi ki Varsın CHP”
Yayınlanma: 547 Okuma

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir açıklamada bulundu. Erkek şunları söyledi:

“Tarihimizin dönüm noktalarından biridir 9 Eylül. Mustafa Kemal Atatürk’ü değişmez önderimiz kabul eden, Cumhuriyetin kurucusu, devrimleri gerçekleştiren siyasi irade Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98.Yılı. Sivas Kongresi’ni ilk kurultayı kabul eden partimizin 98.Kuruluş yılı kutlu olsun. Kurtuluşun, kuruluşun, Anadolu Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin, Kuvayı Milliye’nin, yurtta ve dünyada barışın, devletçi ekonominin, emperyalizme karşı direnişin, özgürlüğün ve bağımsızlığın, askeri darbelerden mağduriyetin, Adalet Yürüyüşü’nün ve demokrasi mücadelesinin sembolüdür partimiz. Ama erken ama zamanında ilk seçimde, Cumhuriyeti ikinci yüzyılında demokrasi ile biz taçlandıracağız. Çünkü CHP demokrasi mücadelesinin her daim önderi olmuştur. Bölgemizde barışı biz sağlayacağız. Çünkü CHP demek Sadabat Paktı, Balkan Antantı demektir. Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nın kuracak olan da biziz. Ülkemizin geleceğini 9 Eylül’de İzmir’den işgalci güçleri kovarak, ‘İzmir’in dağlarında çiçekler açtıran’ yine partimizi kurarak, muasır medeniyet seviyesinin üstünü hedefleyen, ilk Genel Başkanımız ve Değişmez Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Genel Başkanlarımız İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’i, CHP’ye gönül vermiş, yöneticiliğini yapmış olan ve ebediyete intikal eden büyüklerimizi saygıyla anıyoruz. Tarihimize baktığımızda gurur duyduğumuza ve yarınımız için umut beslediğimize göre şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: ‘İyi ki CHP var!’”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.