Son Dakika: Troyalı Melek Resim Sergisi Açıldı *** Geliboluspor’da Yeni Yönetim Belirlendi *** Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Muharrem Erkek’ten Doğu İlleri Ziyareti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Muş, Bingöl, Tunceli, Elazığ ve Malatya illerini ziyaret etti. Ziyaretlerine Muş’tan başlayan Erkek, CHP Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan, Kadın Kolları..

Muharrem Erkek’ten Doğu İlleri Ziyareti
Yayınlanma: 572 Okuma

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Muş, Bingöl, Tunceli, Elazığ ve Malatya illerini ziyaret etti.

Ziyaretlerine Muş’tan başlayan Erkek, CHP Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan, Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Gülsever, Muş İl Başkanı İsmail Adanur, ilçe, gençlik ve kadın kolları başkanları ve partililer ile bir araya geldi. Sonrasında CHP Muş İl Başkanlığı’na geçen Erkek, burada basın açıklaması yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erkek, açıklamasında şunları söyledi:

“Demokratik hukuk devleti için güçlendirilmiş parlamenter sistemi temin edeceğiz. Türkiye bu sistemle devam edemez. İlk seçimde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Öncelikle vatandaşın ağır sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Meclis’ten çıkaracağımız yasa ‘siyasi ahlak yasası’ olacak. İlk imzalayacağımız kararname ‘strateji ve planlama teşkilatı’ hakkında olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız hazır. Anayasal ve yasal çalışmalarımız tamamlandı”.

Açıklama sonrası Muş Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden Erkek, muhtarlarla alakalı çalışmalarını anlattı. Ziyaret sonrası Muş’un Korkut ve Hasköy ilçelerine giden Erkek, partililer ile bir araya gelerek partiye yeni üye olan vatandaşlara rozetlerini taktı.

Bingöl ve Elazığ Ziyaretleri

Ziyaretlerinin ikinci gününde Bingöl’e geçen CHP’li Erkek’e Bingöl CHP İl Başkanı Hasan Aktaş ve parti yöneticileri eşlik etti. CHP’li Erkek burada CHP Bingöl İl Başkanlığı’nı, Bingöl Muhtarlar Derneği’ni ve Genç İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Erkek, sonraki gün ise Elazığ’a hareket ederek CHP Elazığ İl Başkanlığı’nda CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan, Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Gülsever, Elazığ CHP İl Başkanı Çağlar Duran il, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Burada basın toplantısı düzenleyen Erkek, şunları söyledi:

“Ülkemizin sorunları çok ağır ama çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Kaynakları olan, nitelikli gençleriyle, girişimcileriyle, müteşebbisiyle, kadınıyla Türkiye 85 milyon büyük bir ülke. Ama kaynaklar vatandaşlar için değil yandaşlar için kullanılıyor. AK Parti hükümetleri, 21 yıldır tek başlarına yönetiyorlar. Kullandıkları toplam kaynak 2,5 trilyon doları geçti. Ama 1923’ten 2002’ye, AK Parti’nin iktidar olduğu tarihe kadar bakın. Bütün Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin kullandığı toplam kaynak 713 milyar dolar. Kamu-özel iş birliği projeleri için hazineden tek bir kuruş çıkmıyor, diyorlar. Nerede bu paralar ve kaynak? Bunların hepsi ilk seçimden sonra, iktidarımızda hukuk içerisinde tabii ki incelenecek”.

Kılıçdaroğlu ve Babacan İle Görüştü

Elazığ programı sonrası Tunceli’ye hareket eden Erkek, Tunceli’nin Ovacık, Pertek ve Hozat ilçelerine ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretlere ayrıca CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ve CHP Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik de katıldı. Tunceli’de DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile de görüşen Erkek, “DEVA Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan ile Tunceli çalışmalarımız esnasında buluştuk. İttifaka ve ülkemizin geleceğine dair güzel bir sohbet gerçekleştirdik” dedi. CHP’li Erkek sonrasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun programlarına eşlik etti. Malatya İl Başkanlığı’nın yeni binasının açılışına katılan Erkek, Elazığ’da gerçekleşen CHP’nin Grup Toplantısının ardından, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile birebir görüşme gerçekleştirerek programlarını sonlandırdı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.