Son Dakika: Çocuklardan Kaymakam Abacı’ya Ziyaret *** Kerem Aktürkoğlu’nu Yedirmeyiz *** Başkan Soyuak Koltuğunu Çocuklara Bıraktı *** CHP’li Güneşhan; “23 Nisan Bağımsızlığın Sembolüdür” *** Kasten Adam Öldürme Suçundan 9 Gözaltı *** Bir Denizkestanesinin Anıları *** Gelibolu’da 23 Nisan Çocuk Şenliği Yapıldı*** Başkan Soyuak “Gelibolu Cumhuriyete Yakışır Bir Kent Olacak” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Muhtarlara Zam Yalan Oldu

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan muhtarlara zam istedi, Ayvacık deprem konutlarını tekrar hatırlattı. Özgür Ceylan; “Muhtarlara Zam Yalan Oldu, Ayvacık Deprem Konutlarından Hiç Ses Yok”. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan,..

Muhtarlara Zam Yalan Oldu
Yayınlanma: 534 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan muhtarlara zam istedi, Ayvacık deprem konutlarını tekrar hatırlattı.

Özgür Ceylan; “Muhtarlara Zam Yalan Oldu, Ayvacık Deprem Konutlarından Hiç Ses Yok”.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, saray’ın muhtarlara verdiği maaş zammı sözünü hatırlatarak, “Muhtarlarımız mağdur; kendilerine 4.250 lira söz verilmesine rağmen 3.450 lira ödenmiştir, bu mağduriyet giderilmelidir” diye konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada muhtarlara yapılacağı duyurulan maaş zammı ile Ayvacık deprem konutlarını gündeme taşıdı. Özgür Ceylan, saray’ın geçtiğimiz ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı” şeklindeki açıklamasına karşın muhtarların halâ 3 bin 450 lira maaş aldıklarını belirterek, “Muhtarlarımız mağdur; kendilerine 4 bin 250 lira söz verilmesine rağmen 3 bin 450 lira ödenmiştir, bu mağduriyet giderilmelidir” diye konuştu.

Dilimizde Tüy Bitti: Depremzede Köylü Ev Bekliyor

CHP Özgür Ceylan, konuşmasının devamında 2017 Ayvacık depremi nedeniyle evleri yıkılan köylülerin sorunlarını tekrar gündeme getirerek çözüm istedi. Özgür Ceylan, Ayvacık’ta yaşanan depremin üzerinden beş yıl geçmiş olmasına rağmen, konteynerlerde barınan kış şartlarında hayatlarını idame ettirmeye çalışan vatandaşların olmasının, bu iktidarın ayıbı olduğunu belirterek, “En yetkili ağızlardan evleri yıkılan depremzedelerin sorunlarının çözüleceği ifade edildi; edildi de ne oldu? Deprem konutlarının bir kısmı hak sahiplerine teslim edilirken Tuzla, Kestanelik, Babadere, Taşboğaz, Taşağıl köylerindeki hasarlı evlerin bir kısmı halâ yapılmadı” diye konuştu.

Özgür Ceylan, Tuzla Köyü’nde zemin etüdü ve sit alanı problemi dolayısıyla sorunların çözülemediğini bildirirken, “Uygun yer tespitini yaparak bu insanlara yaşayabilecekleri konutları yapıp teslim etmek çok mu zor? Bu insanlar ne yapmalı dikkatini çekmek için iktidarın?” diye sordu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.