Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

“Multidisipliner Tedavi Kanser Tedavisinde Başarılı Oluyor

‘Girişimsel Onkoloji: Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı’ toplantısının dördüncüsü, karaciğer kanserlerinin ağırlıklı olduğu bir bilimsel program ile 12-13 Ocak tarihlerinde Ankara’da düzenlendi. Girişimsel Onkoloji Derneği ve Bayındır Söğütözü Hastanesi Radyoloji Bölüm Başkanı..

“Multidisipliner Tedavi Kanser Tedavisinde Başarılı Oluyor
Yayınlanma: 109 Okuma

‘Girişimsel Onkoloji: Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı’ toplantısının dördüncüsü, karaciğer kanserlerinin ağırlıklı olduğu bir bilimsel program ile 12-13 Ocak tarihlerinde Ankara’da düzenlendi.

Girişimsel Onkoloji Derneği ve Bayındır Söğütözü Hastanesi Radyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Okan Akhan’ın kongre başkanlığını yaptığı toplantıda, Bayındır Söğütözü Hastanesi Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Moray da oturum başkanı olarak yer aldı.

‘Girişimsel Onkoloji: Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı’ toplantısının dördüncüsü, karaciğer kanserlerinin ağırlıklı olduğu bir bilimsel program ile 12-13 Ocak tarihlerinde Ankara’da düzenlendi.

Girişimsel Onkoloji Derneği ve Bayındır Söğütözü Hastanesi Radyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Okan Akhan’ın kongre başkanlığını yaptığı toplantıda, Bayındır Söğütözü Hastanesi Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Moray da oturum başkanı olarak yer aldı.

Kanser, tüm dünyada ölüme sebep olan etkenler arasında ikinci sıradaki yerini koruyor. Ancak, son yıllarda tıp alanında yaşanan gelişmeler ile bu durumun yavaş yavaş değişeceği düşünülüyor.

Ultrason, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, pozitron emisyon tomografisi gibi görüntüleme yöntemleri ile kanserler hızlı ve etkin bir şekilde tanınabiliyor. Kemoterapinin faydasının artması ve bireyselleştirilmiş tedavilerin uygulanmasının yanı sıra, etkili cerrahi tekniklerin yaygın hale gelmesi ve girişimsel radyolojik yöntemlerin uygulanması ile kanser her geçen gün daha tedavi edilebilir bir hastalık haline geliyor. Ancak diğer taraftan da bu gelişmeler, birbirine alternatif oluşturabilecek çeşitli görüntüleme ve tedavi yaklaşımları sunuyor ve bu alternatifler içerisinde en etkili yöntemin seçilmesi büyük önem taşıyor.

Bu çerçevede, bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Girişimsel Onkoloji: Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı’ toplantısı, Türkiye’nin farklı branşlarından önemli hekimleri bir araya getirerek, bilgilerin güncellenmesine ve yeniliklerin takip edilmesine olanak sağladı.

Girişimsel Onkoloji Derneği ve Bayındır Söğütözü Hastanesi Radyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Okan Akhan’ın kongre başkanı; Bayındır Söğütözü Hastanesi Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Moray’ın da oturum başkanı olarak yer aldığı toplantı, bu yıl karaciğer kanseri ağırlıklı gerçekleşti.

Girişimsel Radrolojik Yöntemler Kanser hastalıkları Tedavisinin Önemli Bir Parçası

‘Girişimsel Onkoloji: Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı’ toplantısında 10’dan fazla disiplinden hekimin konuşmacı ve tartışmacı olduğunu aktaran Prof. Dr. Okan Akhan, dünyadaki bilgi birikiminin ve yaklaşımının vaka üzerinden farklı pencerelerden değerlendirilmesi açısından toplantının oldukça önemli olduğunu vurguladı. Girişimsel onkolojinin, girişimsel radyolojinin bir kolu olduğunu ve kanser hastalarında yapılan ablatif tedavileri, lökolojinal tedavileri ve palyatif tedavileri kapsadığını belirten Prof. Dr. Okan Akhan, “Aslında kanser tedavisi geleneksel olarak onkolojik cerrahinin, tıbbi onkolojinin ve radyasyon onkolojisinin alanıydı. Ancak girişimsel radyolojik yöntemler son 20 yıl içerisinde kanser hastalıklarının tedavisinin önemli bir parçası haline geldi” diye konuştu.

Bayındır Söğütözü Hastanesi Girişimsel Onkoloji Merkezi

Bayındır Söğütözü Hastanesi Girişimsel Onkoloji Merkezi, tıbbi onkoloji, onkolojik cerrahi, girişimsel radyoloji, tıbbi patoloji, algoloji ve anestezi uzmanlarının yanı sıra teknolojik altyapısı ile de onkolojik hastalıkların tanı ve tedavisinde uçtan uca multidisipliner sağlık hizmeti sunuyor.

Metastatik özellik gösteren ve umutsuz olarak değerlendirilen birçok kanser, Bayındır Söğütözü Hastanesi Girişimsel Onkoloji Merkezi’nde multisipliner bakış açısı ile ele alınıyor. Kemosatürasyon, LIOX, geri dönüşümsüz elektroporasyon gibi birçok özel girişimsel radyolojik yöntemin uygulandığı, ileri cerrahi tekniklerin gerçekleştirildiği ve bireyselleştirilmiş medikal onkoloji yöntemlerinin uygulandığı merkezde; tüm tedaviler birbirlerine alternatif değil, birbirlerini tamamlayıcı özellikte sunuluyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.