Son Dakika: Bülent Turan; “Ekmekle Oynayanın Derdi Bitmez” *** Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

“Mustafa Kemal Yolu Projesi” Yapılıyor

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından, Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşları’ndaki rolünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla tarihi Gelibolu Yarımadası’nda, “Mustafa Kemal Yolu Projesi” hayata geçirilecek. Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale’ye..

“Mustafa Kemal Yolu Projesi” Yapılıyor
Yayınlanma: 368 Okuma

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından, Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşları’ndaki rolünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla tarihi Gelibolu Yarımadası’nda, “Mustafa Kemal Yolu Projesi” hayata geçirilecek.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale’ye gelişinden başlayarak, Gelibolu Yarımadası’ndaki harp sahasında izlediği 15 bin 600 metrelik yol güzergahının rotası “Mustafa Kemal Yolu Projesi” olarak düzenlenecek.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, “Yaklaşık 17 kilometrelik Mustafa Kemal yolu güzergahında hem çocuklarımız Çanakkale’yi daha iyi anlama imkanına sahip olacak, hem gençlerimiz yürüme kamp kurma imkanına sahip olacak, hem de bütün ziyaretçilerimiz Çanakkale’yi daha iyi anlama, Çanakkale muharebelerinin fedakarlığını, cefakarlığını, kahramanlığını daha yakından anlama, tanıma, hissetme imkanına sahip olacak. Çanakkale bu milletin ortak değeridir. Çanakkale bu milletin, Türk milletinin kalbidir ve inşallah Türk milletinin evlatları, Çanakkale’de buluşarak, bu yollarda yürüyerek ecdadını daha iyi anlayacak” dedi.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.