Güncel Haber: Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** Çanakkale’de Aranan Şahıslara Operasyon Yapıldı *** Şampiyon Karateci Beyza Akkaya Coşkuyla Karşılandı *** ÇOMÜ Teoman Alpay Koro Günleri *** Meral Abla Buna Çok Kızar *** Basın İlişkilerinde İncelik: Değer Verme ve Denge *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Müziklerimizle Haber Olmak İstiyoruz

Dj Milko, “müzisyenler pandemide hüzün içinde bırakıldı. Pandemide görmezden gelinen bir sektör olduk. Pandemi hem bulaşarak hem bulaşmadan can alıyor” dedi. Koronavirüs Covid-19 pandemisinden olumsuz etkilenen meslek gruplarının başında müzisyenler..

Müziklerimizle Haber Olmak İstiyoruz
Yayınlanma: 399 Okuma

Dj Milko, “müzisyenler pandemide hüzün içinde bırakıldı. Pandemide görmezden gelinen bir sektör olduk. Pandemi hem bulaşarak hem bulaşmadan can alıyor” dedi.

Koronavirüs Covid-19 pandemisinden olumsuz etkilenen meslek gruplarının başında müzisyenler geliyor. Özellikle genç müzisyenler pandeminin başından bu yana maddi sıkıntılar yaşıyor. Pandemi sürecinde 100’den fazla müzisyen intihar etti. Sorunları halen devam eden müzisyenlere, son açıklanan pandemi destek paketi kapsamında 3 bin lira hibe desteği verileceği duyuruldu ve müzisyenler, pandemi kısıtlamalarının kademeli olarak kaldırılacağı yeni süreçten oldukça umutlu. Pandemi döneminde sahne alamayan müzisyenler arasında Dj’ler de bulunuyor. Salgın öncesi birçok organizasyonda ve davette performansı ile dikkat çeken deneyimli Dj Milko, müzisyenlerin durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Dj Milko, olarak tanınan müzisyen Günay Başaran, “Pandemide dikkat çekmeyen, görünmeyen, görmezden gelinen bir sektör olduk. Normal günlerde toplumun her kesimini eğlendiren, keyifli dakikalar yaşatan ve insanların hüzünlerine ve sevinçlerine eşlik eden müzisyenler, pandemide hüzün içinde bırakıldı” dedi.

Dj Milko, pandemi sürecinde intihar eden meslektaşlarına atfen, “Pandemi hem bulaşarak hem bulaşmadan can alıyor” sözlerini vurgulayarak, “Yetkililerin bizi görmezden gelmesini istemiyoruz. Biz emeğimizle ve onurumuzla yaşamak istiyoruz. İntiharlarla değil müziklerimizle haber olmak istiyoruz” dedi.

Pandemi Hem Bulaşarak Hem de Bulaşmadan Can Alıyor

DJ Milko, pandemi sürecinde intihar eden arkadaşlarının sesinin duyulmadığını belirterek, müzisyenleri görmezden gelen yetkililere sitem etti. “Pandemi hem bulaşarak hem de bulaşmadan can alıyor” diyen Milko, “Maalesef pandemide dikkat çekmeyen, görünmeyen, görmezden gelinen bir sektör olduk. Normal günlerde toplumun her kesimini eğlendiren, keyifli dakikalar yaşatan ve insanların hüzünlerine ve sevinçlerine eşlik eden müzisyenler, pandemide hüzün içinde bırakıldı. Bunun sonucu olarak sesini duyuramayan onlarca arkadaşımız hayatına son verdi. Pandemi belki geçecek; ancak bu arkadaşlarımızın acısını hiç unutmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Ünlü Sanatçılar Kadar Dikkat Çekemeyiz

DJ Milko, sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz genç müzisyenler, ünlü sanatçılar kadar dikkat çekemeyiz. Sektörde bazı tabular ve ön kabuller var. Müzik yaparak geçiminizi sağlıyorsanız, herkes sizin çok ünlü, çok kazanan ya da çok aranan biri olduğunuzu zannediyor. Ama durum hiç de öyle değil. Birçok genç müzisyen ayakta durmak için farklı işlere yöneldi. Bazılarımız Ramazan davulcusu oldu; bazılarımız kuryelik yapmaya başladı. Bize sadece ‘çalgıcı’ gözüyle bakıyorlar. Ama biz müzik üretiyoruz, müzik yorumluyoruz, eğlendiriyoruz. Yani ünlü olmasak da en az ünlüler kadar insanların gönüllerine dokunuyoruz.”

İntiharlarla Değil Müziklerimizle Haber Olmak İstiyoruz

Dj Milko (Günay Başaran) son 1 yıl içinde hiçbir destek alamadıklarını; son açıklanan destek paketinde müzisyenlerin de olmasının sevindirici olduğunu belirterek, tatil ve düğün sezonunda kısıtlamaların kaldırılması ile sektörün rahat bir nefes alacağını söyledi. Dj Milko, “Enstrümanlarımızı satarak ev geçindirmeye çalışmak istemiyoruz. Yetkililerin bizi görmezden gelmesini istemiyoruz. Biz emeğimizle ve onurumuzla yaşamak istiyoruz. İntiharlarla değil müziklerimizle haber olmak istiyoruz.”

Dj Milko (Günay Başaran) Kimdir?

“Dj Milko” olarak tanınan Günay Başaran, 1987 yılında Bulgaristan Haskovo’da doğdu. Ailesi ile Bulgaristan’dan Anavatanı Türkiye’ye göç ederek, Gebze’ye yerleştiler. 2018 yılında Türk vatandaşı oldu. Lise eğitimini Gebze’de tamamladı. 2005 yılında Dj kariyerine adım attı. Profesyonel müzik kariyerinde kendini geliştirerek sektörde yer edindi. Bulgaristan, Almanya, İstanbul ve Bodrum’da Dj olarak birçok mekanda sahne aldı. Kısa bir oyunculuk eğitimi aldıktan sonra 2015 yılından itibaren çeşitli reklam filmlerinde, dizilerde ve sinema filmlerinde rol aldı. İlk dizi deneyimini 2015 yılında “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde yaşadı. Daha sonra “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, “Paramparça”, “Arka Sokaklar”, “Siyah Beyaz Aşk”, “Poyraz Karayel”, “Çukur” ve “Hep Yek 4” gibi ünlü bazı dizi ve filmlerde rol aldı. Dj Milko, profesyonel müzik ve oyunculuk kariyerine devam ediyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.