Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Naim Makas Menderes ve Arkadaşlarını Andı

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, ülkenin demokrasi tarihinin kara lekesi olan 1960 darbesi sonrası 1 yıl Yassıada da hukuksuz yargılanıp 16-17 Eylül 1961 yılında idam edilen eski Başbakan..

Naim Makas Menderes ve Arkadaşlarını Andı
Yayınlanma: 394 Okuma

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, ülkenin demokrasi tarihinin kara lekesi olan 1960 darbesi sonrası 1 yıl Yassıada da hukuksuz yargılanıp 16-17 Eylül 1961 yılında idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes ve çalışma arkadaşlarını idam edilişlerinin 60’ıncı yılında anma mesajı yayınladı.

Onlar Devletin ve Milletin Saadeti İçin idam Sehpasına İmanlı Bir Şekilde Yürüdü.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas Demokrasi Şehitleri eski Başbakan Adnan Menderes, eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’yu tarihe kazınan sözleriyle birlikte yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. Başkan Makas, “Türkiye’nin demokrasi tarihine kara bir leke olarak kazınan, eski Başbakan Adnan Menderes ile çalışma arkadaşları Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idam edilmelerinin üzerinden 60 yıl geçti. Ülke demokrasisi için unutulmayacak bir kara leke olarak tarihin sayfalarına acı bir şekilde kazınan ve hatıralarımızdan silinmeyecek olan eski Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı ve Çanakkale Milletvekili Fatin Rüştü Zorlu, Maliye Bakanı Hasan Polatkan cuntacılar tarafından hukuksuz bir şekilde idam edildi. Bu aziz millet tarih boyunca kendisine hizmet edenleri hiçbir zaman unutmamıştır. Ülkesi için ve davası için idam sehpasına gülerek giden Çanakkale milletvekilimiz Fatin Rüştü Zorlu gibi celladına “Oğlum, ne titriyorsun ilmek senin değil benim boynuma geçecek diyen, telkine gelen Hoca’nın Arapça telaffuzunu düzelterek vakurluğundan bir nebze olsun vazgeçmeyenleri ise şehadetinin üzerinden 60 yıl geçse de yâd eder. Onlar devletine ve milletine ebedi saadetler dileyerek idam sehpasına yürütmüştür. Nasıl 15 Temmuz hain darbe girişiminde sokaklara dökülerek köprüde bu ülkenin demokrasisine leke gelmesin diye kurşunların üzerine yürüyen milletine bayrağına sahip çıkan Abdullah Tayyip Olçoklar gibi tarih bir kez daha tekerrür etmiştir. Bu sefer cuntacı zihniyet bu ülkenin cumhurbaşkanına ve bakanlarına zarar getirememiştir. Bizler ne 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimizi ne de Menderes’i, Polatkan’ı şehrimizin Vekili Zorlu’yu unuturuz. 60 yıl önce Adnan Menderes ile çalışma arkadaşlarını hukuksuz bir şekilde idam sehpasına gönderen zihniyet 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında devletin bekası yerine beraber yol yürüdükleri şer odaklarının gerçekleştirmek istedikleri kalkışmayı televizyon karşısında kahve içerek izliyorlardı. Bizler demokrasi şehitlerimizi tarihin hiçbir evresinde unutmayız lakin şer odaklarıyla yol yürüyenler, “televizyon karşısında oturanlar”, bunları çoktan unuttular. Demokrasi Şehidi Merhum Başbakanımız Adnan Menderes’i ve dava arkadaşları Maliye Bakanı Hasan Polatkan ile Dışişleri Bakanı Çanakkale Milletvekilimiz Fatin Rüştü Zorlu’yu, şehadetlerinin 60. yıldönümünde, rahmet, minnet ve hürmetle anıyor, Ruhları şâd olsun diyoruz” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.