Son Dakika Haberler

Neslim Güngen “Şiirimin Dili” Çıktı

Neslim Güngen “Şiirimin Dili” Çıktı
Okunma : 102 views Yorum Yap

Neslim Güngen Güzellik Merkezi, Cosmones Medikal, Clines, Cosmex, Fibroderms ve Gelecek Neslim Derneği’nin kurucusu ünlü iş kadını Neslim Güngen’in 4.teklisi “Şiirimin Dili”, Güngen’in oğlu Asil Orhan’ın doğum günü olan 19 Aralık’ta Youtube, Spotify ve dijital müzik marketlerindeki yerini aldı.

Bestesi Kemal Boran’a ait olan şarkının düzenlemesini Dijital Meydan üstlendi. Klip ise, Uygur Akkaya yönetmenliğinde çekildi. Çekimler Studio Carbon’da yapıldı.

Neslim Güngen yaptığı açıklamada, “Şiirimin Dili ile 90’lı yıllara damga vuran şarkılardan birini Z kuşağına da sevdirmeyi amaçladık. Temmuz ayından beri yoğun bir tempo ile çalışmaları sürdürüyoruz. Modern altyapısı ile eğlenceli, insanı hareketlendiren bir şarkı oldu.”

2020 yazında ilk kez “Kara Liste” şarkısı ile müzik sektörüne dahil olan Neslim Güngen, daha sonra “Anlayana” isimli şarkısını çıkarmıştı. 2021 yazında Sinan Akçıl ile birlikte seslendirdiği “Mecburum Sana” şarkısı da Youtube’da 4 milyon tıklanma aldı.

Neslim Güngen, şarkı yayınlanmadan önce, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamasında; eleştirilere açık olduğunu, çünkü zaten bu işi bir şeyleri kanıtlamak için değil, sadece sevdiği için yaptığını söylemişti.

Açıklamada, bu şarkının özel bir hikayesi olduğu da belirtildi.

Neslim Güngen; “Cover yapmak için 90’lı yıllara damga vurmuş bir şarkı arıyordum. O zamanlar Şiirimin Dili’ni çok severek dinlerdim ve bu şarkıyı seçmeye karar verdim. Eserin sahibiyle iletişim kurmaya çalıştığım sırada bir kaç hafta önce vefat etmiş olduğunu öğrendim. 30 yıllık şarkının böyle bir tesadüfe denk gelmesi beni manevi olarak çok etkiledi. Bunu bir işaret olarak görüp bu şarkı için kolları sıvadım. Daha sonra eser sahibinin vasisi ile iletişime geçtik. O da beni çok sevdiğini ve eseri benim gibi sevdiği birinden duymaktan mutlu olacağını söyledi”.

Oğluna Doğum Günü Hediyesi

Neslim Güngen ve İnanç Güngen çiftinin oğulları Asil Orhan, 19 Aralık 2020’de dünyaya gelmişti. Ondan tam bir yıl sonra Güngen, 19 Aralık 2021’de, yaklaşık altı aydır çalışmalarını sürdürdüğü “Şiirimin Dili” şarkısını müzik severler ile buluşturarak oğluna da anlamlı bir doğum günü hediyesi verdi.