Son Dakika Haberler

Normalleşme Kararları Açıklandı

Normalleşme Kararları Açıklandı
Okunma : 279 views Yorum Yap

Türkiye’nin iki haftalık kademeli normalleşme süresi bu gece sona erecek ve yarından itibaren açıklanan yeni kararlar uygulanacak.

Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günleri akşam saat 22.00 ile sabah saat 05.00 arasında uygulanmaya devam edecek. Cumartesi akşamı saat 22.00’den Pazartesi sabahı saat 05.00’e kadar kısıtlama devam edecek.

Yeme-içme yerleri sabah saat 07.00 ile akşam saat 21.00 arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek saat 24.00’e kadar da paket servisini sürdürebilecekler. Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir.

Yarından (1 Haziran) itibaren kafe, çay bahçesi, kahvehane, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç her gün sabah saat 07.00 ile akşam saat 21.00 arasında çalışabilecek.

Alınan son kararlara göre üniversitelerin 2021-2022 eğitim-öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacak. Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar aynı şekilde devam edecek.

Spor kulüplerinin genel kurulları Haziran ayının ilk gününden itibaren, diğer kuruluşlar da ise genel kurullar Haziran ayının ikinci yarısından itibaren gerçekleştirilebilecek. Açık ve kapalı alanlardaki nikah ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun olacak şekilde 1 Haziran’dan itibaren başlayacak.