Son Dakika Haberler

Nuri Erer Çamlığı Kapatıldı

Nuri Erer Çamlığı Kapatıldı
Okunma : 485 views Yorum Yap

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Valiliği tarafından alınan ormanlık alanlara giriş yasağı kararı neticesinde Gelibolu’daki Nuri Erer Çamlığı da olası yangın tehlikesine karşı tedbir amaçlı olarak Ağustos ayının sonuna kadar vatandaşların giriş çıkışlarına kapatıldı.

Yurdumuzun bir çok yerinde çıkan ve bazıları hala devam eden orman yangınları nedeniyle Çanakkale Valiliği tarafından alınan Çanakkale bölgesindeki ormanlık alanlara giriş yasağı kapsamında Gelibolu Nuri Erer Çamlığı da vatandaşlara kapatıldı.

Gelibolu Belediyesi tarafından alınan karar neticesinde, mevsimsel veya insani faktörlere bağlı orman yangınlarına sebep olabileceği değerlendirilen Nuri Erer çamlık mesire alanı da giriş çıkışlara kapatıldı. Alınan karar neticesinde Nuri Erer Çamlığına giriş ve buralarda piknik yapmak 30 Ağustos tarihine kadar yasaklandı.

Gelibolu Belediyesi tarafından alınan bu karar sonrasında Zabıta Müdürlüğü ekipleri çamlık mesire alanının girişlerini bariyer ve şeritlerle kapatarak kontrol altına aldı.

Gelibolu Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; “Çamlık piknik sahası kapatıldı! Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizce; Olası yangınlara karşı alınan tedbirler doğrultusunda M.Nuri Erer Çamlığı’nın giriş ve çıkışı bariyerlerle kapatıldı. Yasak uygulaması 30 Ağustos’a kadar sürecek” denildi.