Öğrenci Yurtları Meselesi Masaya Yatırıldı

Ülkemizin neredeyse her yerinde patlak veren öğrencilerin yurt bulamaması ve açıkta kalması meselesi Gelibolu’da da kendisini gösterdi. Özellikle sosyal medyada yurt bulamamaktan dolayı sıkıntılarını dile getiren ve Gelibolu’da KYK Yurdu..

Öğrenci Yurtları Meselesi Masaya Yatırıldı
Son Güncelleme:706 Okuma Whatsapp

Ülkemizin neredeyse her yerinde patlak veren öğrencilerin yurt bulamaması ve açıkta kalması meselesi Gelibolu’da da kendisini gösterdi.

Özellikle sosyal medyada yurt bulamamaktan dolayı sıkıntılarını dile getiren ve Gelibolu’da KYK Yurdu olmaması nedeniyle sorunlarla karşılaşan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Piri Reis Meslek Yüksekokulu’na kayıt yaptıran öğrencilerinin serzenişleri sonucu Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı öncülüğünde bir toplantı gerçekleştirildi.

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı başkanlığında yapılan toplantıda konu öğrencilerin yurt sorunuydu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Piri Reis Meslek Yüksekokulu’na kaydı yapılan ama ilçede KYK yurdu olmadığı için sorunlarla karşı karşıya kalan öğrencilerin barınma ihtiyaçları değerlendirildi.

Toplantıya Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, protokol üyeleri ve STK temsilcileri katıldı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.