Son Dakika: Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Öğrencileri Mantık ve Fiilimsiler Zorluyor

Eğitimde dijital dönüşümün öncüsü ve lideri tonguçAKADEMİ, YouTube’da toplam 18 kanaldaki 13 milyon abonesinden elde ettiği verileri paylaştı. Verilere göre online eğitimde en çok izlenen konular mantık ve fiilimsiler oldu…

Öğrencileri Mantık ve Fiilimsiler Zorluyor
Yayınlanma: 410 Okuma

Eğitimde dijital dönüşümün öncüsü ve lideri tonguçAKADEMİ, YouTube’da toplam 18 kanaldaki 13 milyon abonesinden elde ettiği verileri paylaştı. Verilere göre online eğitimde en çok izlenen konular mantık ve fiilimsiler oldu.

Videoların en çok izlendiği üç şehir sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir olurken, Türkiye dışında en çok görüntüleme alınan üç bölge ise Azerbaycan, Almanya, Kıbrıs olarak sıralandı.

“tonguç anladıysa herkes anlar” sloganıyla öğrencilerin derslerini dijital ortamda pekiştirmelerini sağlamak üzere hizmet veren tonguçAKADEMİ, bugüne kadar online eğitim içerikleriyle yüzbinlerce öğrencinin LGS, YKS ve benzeri sınavlara yönelik ders konularını eğlenceli ve interaktif olarak pekiştirmelerine katkı sağladı.

tonguçAKADEMİ’nin 18 kanaldaki 13 milyon abonesinden elde ettiği YouTube istatistiklerine göre, videoları görüntüleyenlerin cinsiyet dağılımı yüzde 49 kadın, yüzde 51 erkek oldu.

Azerbaycan ve Almanya İlk Sıralarda

tonguçAKADEMİ’nin en çok izlendiği 10 şehir sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Konya, Gaziantep, Kayseri, Antalya ve Diyarbakır oldu. Türkiye’nin dışında en çok görüntülenme alınan 10 ülke ise sırasıyla Azerbaycan, Almanya, Kıbrıs, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Birleşik Krallık, Hollanda, Irak, Bulgaristan ve Avusturya olarak sıralandı.

Sayısal Dersler Daha Çok İzleniyor

Sayısal ve sözel derslerin görüntülenme oranlarına bakıldığında ise sayısal derslerin görüntülenme oranının sözel derslerin neredeyse iki katı olduğu görüldü.

Matematikte En Çok Mantık Konusu İzlendi

Verilere göre, matematikte en çok izlenen konular 5. sınıfta kesirlere giriş, 6. sınıfta üslü ifadeler, 7. sınıfta tam sayılarda işlemler, Tonguç LGS Hazırlık’ta kareköklü ifadeler, 9. sınıfta mantık, 10. sınıfta sayma ve permütasyon ile fonksiyon çeşitleri, 11. sınıfta ise trigonometri oldu.

Türkçede En Çok Fiilimsiler İzlendi

Türkçe/edebiyatta en çok izlenen konular ise 5. sınıfta kök ve ek, 6. sınıfta sıfatlar, 7. sınıfta fiiller, Tonguç LGS Hazırlık’ta fiilimsiler, 9, 10 ve 11. sınıfta edebiyata giriş olarak belirlendi.

En çok aboneye sahip kanal / sınıf ise 1 milyon 900 bine yakın abonesiyle Tonguç LGS Hazırlık oldu.
“2023 yılında YouTube’da 15 milyon aboneye ulaşmayı hedefliyoruz”.

Türkiye’de uzaktan eğitim denilince akla gelen ilk marka olmanın sorumluluğuyla öğrencilerin dersleri daha verimli ve teknolojik bir şekilde öğrenmelerini sağlayacak yepyeni adımlar planladıklarını söyleyen tonguçWORKS İcra Kurulu Üyesi Tijen Armağan, “Hedefimiz sadece ülkemizde değil Avrupa ve diğer pazarlarda da uygulanabilecek sistemimizi, içeriksel ve teknolojik olarak daha üst seviyeye çıkarmak. YouTube’da toplam 18 kanalda 13 milyon abonemiz, çevrimiçi eğitimde 3,5 milyon tekil üyemiz, TATS mobil uygulamamızda 3 milyondan fazla öğrencimiz bulunuyor. tonguçWORKS olarak hedefimiz, eğitimin gelecekteki global değişimlere ve trendlere uyumlu olmasını sağlamak. 2023 yılında YouTube’daki 13 milyon abonemizi 15 milyona, web ve mobil uygulamamızdaki 6,5 milyon tekil kullanıcımızı 10 milyona ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.