Güncel Haber: Gelibolu’nun Kurtuluşu’nun 100. Yılı Kutlu Olsun *** Gelibolu’nun Kurtuluşu’nun 101. Yılı Kutlandı *** Güneşhan: "Başöğretmenin İzinde Kutluyoruz" *** “Taş Plaklarda Cumhuriyet Kadınları” Söyleşisi Yapıldı *** “Siyah Beyaz Yıllar-Kartpostallarda Gelibolu” Sergisi Açıldı *** Gelibolu Rus Anıtında Anma Töreni *** Gelibolu’da Pompalı Tüfekle Cinayet *** Merve’nin Hayallerinin Gerçek Olmasına Az Kaldı *** Her Gün Elektrik Kesintisi mi Olur? Gazi Hasan Paşa Caddesi’nde Sona Doğru *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

“Öğretmenlik Kariyer Mesleği Olmalıdır”

CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle bir açıklama yayımladı. Erkek şunları söyledi: “Öğretmenler her dönem fedakârlık yapmaktan,..

“Öğretmenlik Kariyer Mesleği Olmalıdır”
322 Okuma

CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle bir açıklama yayımladı.

Erkek şunları söyledi:

“Öğretmenler her dönem fedakârlık yapmaktan, yaşamlarını her koşulda kutsal mesleğini icra etme temeline yerleştirerek hareket etmekten bir an bile geri durmazlar. Pandemi dönemi de bunun net bir göstergesi oldu. Filyasyon ekiplerinde görevlendirildiler, plansız programsız eğitim sürecinde okulların yeterince hazır olmadığı ortamlarda ders vermek zorunda bırakıldılar, zorlu bir uzaktan eğitim sürecinde kaldılar ama eğitim ve öğretimden hiç vazgeçmediler. Tüm bunlara rağmen hak ettikleri değeri alamıyorlar. Eğitim-İş’in yaptığı bir araştırmaya göre, öğretmenlerin % 96’sı geçinemiyor. % 63’ü çocuğunun gıda ihtiyacını karşılayamıyor. % 26’sı ek işle ay sonunu getiriyor. Yaşadıkları sorunlar bunlarla da sınırlı değil. Türkiye’de öğretmen açığı var. Ama atanamayan öğretmen gerçeğiyle karşı karşıyayız. Bu sayının 2023’te 1 milyona çıkacağı öngörülüyor. Öğretmenler aile birliğini sağlayamıyor. Bu tabloda nasıl kutlama yapabiliriz? Gelecek kuşaklara yatırım yapmak istiyorsanız, cehaletle savaşmak amacındaysanız, geleceğimizi kurtarmak istiyorsanız öğretmenlere yatırım yapacaksınız. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, ‘Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir. Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder. En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır.’ Öğretmenlerin refah içerisinde yaşadığı bir toplum geleceğe umutla bakabilir. Kimse unutmasın ki iktidarımızda öğretmenlik bir kariyer mesleği olacak ve öğretmenlerimiz hak ettikleri değeri alacaklar. Gerçek anlamda kutlama yapacağımız günlerin umuduyla 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.