Ölüme Terk Edilen Atlar İçin Konser

Leman Sam, ölüme terk edilen atlar için konser verecek. Geçtiğimiz aylarda Artvin’de tır üzerinde ölüme terk edilen ve Haydiko Derneği tarafından sahiplenilen atların bakımı ve tedavileri için ünlü sanatçı Leman..

Ölüme Terk Edilen Atlar İçin Konser
Son Güncelleme:311 Okuma Whatsapp

Leman Sam, ölüme terk edilen atlar için konser verecek.

Geçtiğimiz aylarda Artvin’de tır üzerinde ölüme terk edilen ve Haydiko Derneği tarafından sahiplenilen atların bakımı ve tedavileri için ünlü sanatçı Leman Sam 8 Ocak’ta destek konseri düzenleyecek.

Artvin’den Kırgızistan’a kesime götürülmek istenirken, tır üzerinde ölüme terk edilen ve birçok gönüllünün emeğiyle yaşatılan atlar, Artvin Hayvanları Doğayı ve İnsanları Koruma ve Yaşatma Derneği (Haydiko) tarafından Mucizeler Diyarı projesi kapsamında sahiplenilmiş ve dört ayı aşkın bir süredir koruma altındaydı. Bakım ve tedavilerini üstlenen Haydiko Derneği’ne bir destek de sanatçı Leman Sam’dan geldi. Sanatçının 8 Ocak’ta Hopa’da düzenlenecek olan konserinin geliri bakımları süren atlar için kullanılacak.

Mucizeler Diyarı projesi; Kırgızistan’a kesime götürülürken tır üzerinde terk edilen atların barınma, beslenme, sağlık gibi temel ihtiyaçlarının sağlanabilmesi hayata geçirilen bir proje. Mucizeler Diyarı, aynı zamanda Artvin’de kurulan yerleşkenin de adı. Proje kapsamında atların bakımının yanı sıra ilerleyen günlerde çevre köylerdeki yük hayvanlarının da besleme veya sağlık gibi ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar yapılacak.

Haydiko Artvin himayesindeki Hopa Atları yararına düzenlenen konser bileti satış linki:

Leman Sam Konseri Bilet Satışı

Haydiko Hakkında:

“Her canlının yaşam hakkı vardır ve yaşam hakkı kutsaldır” bilinciyle kurulan Haydiko Derneği, Ocak 2018 genel kuruluyla yeniden resmi olarak faaliyete geçmiştir. Doğanın sadece bir parçası olan insanın doğayla bu kadar iç içe olmasına rağmen doğadan giderek kopuş yaşamasına engel olmak, doğadaki canlılara yapılan eziyetin önüne geçmek, birlikte barış içinde yaşamı kurmak ve sokak hayvanlarının düzgün koşullarda yaşaması için mücadele etmektedir. Hayvan yaşam hakları konusunda gelişmiş bir toplumda toplumsal şiddet vakalarının da ciddi ölçüde önüne geçileceğinden toplumsal sorumlulukla da hareket edilmektedir. Bu doğrultuda hayvanlara karşı gün be gün artan şiddet vakalarını önlemeye yönelik bilgilendirme çalışmaları, sokak hayvanlarının beslenmesi için besleme noktaları oluşturulması, kısırlaştırma ve aşılama çalışmaları, hasta hayvanların tespiti ve tedavisi gibi pek çok çalışma yapılmıştır. Dernek aynı zamanda sorumlu-ilgili kuruluşlarla (belediyeler, orman ve su işleri müdürlükleri) ve gönüllü faaliyet yürüten derneklerle işbirlikleri yapmaktadır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.