Son Dakika Haberler

Online Alışveriş Tasarruf Sağlıyor

Online Alışveriş Tasarruf Sağlıyor
Okunma : 445 views Yorum Yap

Market alışverişlerini online yapanların aile bütçesinde ciddi oranda tasarruf sağladığı belirlendi.

Özellikle Ramazan ayında market alışverişlerini online olarak yapanların aile bütçelerine yaptığı katkının yaklaşık olarak yüzde 30 kadar olduğu belirlendi.

Ramazan ayında her 10 kişiden 7’sinin oruçlu olarak çıktıkları market alışverişlerinde ihtiyaçlarından daha fazla ürün satın aldığı belirtiliyor.

Marketlerin insan psikolojisini dikkate alarak, ihtiyaçtan daha fazla alışveriş yapılmasını sağlamak için profesyonellerce dizayn edildiği ifade ediliyor.

Uzmanlar “Market alışverişinden önce ihtiyaçlarınızı belirten bir liste hazırlayın. Bu liste hem alışverişinizin eksiksiz olmasını sağlayacak, hem de alışverişte gereksiz ürünler almanızı engelleyecektir” diye uyarıyorlar.

Uzmanların görüşüne göre bir başka alternatifte online alışveriş. Alışverişini İnternet ortamında online olarak yapanların belirledikleri ihtiyaç listelerinin dışına çıkmadıkları belirtiliyor.

İnternet ortamında online yapılan alışverişin bir faydası da marketleri gezmeden fiyat karşılaştırması yapılabilmesi. Toptan yapılan bakliyat, yağ ve şeker gibi uzun ömürlü ürünler sayesinde daha fazla tasarruf yapıldığı da bir gerçek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)