Güncel Haberler: Çanakkale Dalış Turizminin Merkezi Olacak *** Bolayır’da “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Sergisi *** Çevre Dostu Bisiklet Turu Yapıldı *** Dünya Çevre Günü Etkinlikleri *** Belediye Meclisi Haziran Toplantısı Yapıldı *** Türk Okçulardan 4 Altın Madalya Birden *** Hamzakoy’a 200 Araçlık Otopark Yapılıyor *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

Orman İşçisine Tek Çözüm “Kadro”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan geçici orman işçilerinin sosyal güvencelerinin sağlanması için Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, “Orman işçilerini geçici istihdam sağlamak yerine, iş güvencesini de kapsayacak şekilde kalıcı olarak..

Orman İşçisine Tek Çözüm “Kadro”
Son Güncelleme:335 Okuma Whatsapp

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan geçici orman işçilerinin sosyal güvencelerinin sağlanması için Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, “Orman işçilerini geçici istihdam sağlamak yerine, iş güvencesini de kapsayacak şekilde kalıcı olarak çözüm sunmak için Bakanlık acil bir çalışma yapmalıdır. Tek çözüm kadro” dedi.

CHP’li Özgür Ceylan Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada Tarım ve Orman Bakanına seslenerek, geçici orman işçilerinin en kısa sürede kadroya alınmasını istedi. Özgür Ceylan, yaz aylarıyla birlikte orman yangınlarıyla mücadelenin öneminin hatırlandığını belirterek, yangınla mücadelenin geçici orman işçileri istihdamı ile çözülmeye çalışıldığını söyledi. Özgür Ceylan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin orman yangınlarıyla mücadele ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere geçici işçi alımı için talepte bulunduklarını ve Hazine ve Maliye Bakanlığınca 2 bin kişilik alım müsaadesi verildiğini bir müjde gibi açıkladığını hatırlatarak, “Bildiğiniz gibi mevcutta Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde geçici yangın söndürme işçileri var, sayıları yaklaşık 8.600 kişi” dedi. Özgür Ceylan bu işçilerin senenin altı ayı çalışabildiklerini belirterek, “Bu emekçiler Hazine ve Maliye Bakanlığı vize verirse yani şansları yaver giderse çalışma süreleri senede dokuz ay yirmi dokuz güne çıkarılabiliyor” dedi.

CHP’li Özgür Ceylan, sürecin geçici istihdam sağlamakla çözülemeyeceğini belirterek, “Bu süreci yalnızca geçici istihdamla çözmek yerine bu insanlara iş güvencesini de kapsayacak şekilde kalıcı olarak çözüm sunmak için Bakanlık acil bir çalışma yapmalıdır” diye konuştu.

https://outlook.live.com/mail/0/inbox/id/AQQkADAwATYwMAItYzYzNi0zODgAZi0wMAItMDAKABAARKssQcuUfk2bpbwftDhglg%3D%3D/sxs/AQMkADAwATYwMAItYzYzNi0zODgAZi0wMAItMDAKAEYAAAPaG64GT%2BHHS6vTSqMtSnBEBwDOlGtwM0MOT5j%2BTitnWHmHAAACAQwAAADOlGtwM0MOT5j%2BTitnWHmHAASdSyFBAAAAARIAEABGpBlt2MAnTbTOxi%2Bc2%2BGj

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.