Güncel Haber: Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** Çanakkale’de Aranan Şahıslara Operasyon Yapıldı *** Şampiyon Karateci Beyza Akkaya Coşkuyla Karşılandı *** ÇOMÜ Teoman Alpay Koro Günleri *** Meral Abla Buna Çok Kızar *** Basın İlişkilerinde İncelik: Değer Verme ve Denge *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Otizm Özel Eğitim Sınıfı Açıldı

Tohum Otizm Vakfı tarafından; malzeme, materyal ve donanım desteği sağlanarak yeniden düzenlenen, 26 Kasım İlkokulu Hafif Düzey Otizm Engelliler Özel Eğitim Sınıfı’nın açılışı yapıldı. Açılışa Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Belediye..

Otizm Özel Eğitim Sınıfı Açıldı
Yayınlanma: 1.259 Okuma

Tohum Otizm Vakfı tarafından; malzeme, materyal ve donanım desteği sağlanarak yeniden düzenlenen, 26 Kasım İlkokulu Hafif Düzey Otizm Engelliler Özel Eğitim Sınıfı’nın açılışı yapıldı.

Açılışa Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Bilal Bilen, 26 Kasım İlkokulu Müdürü ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

26 Kasım İlkokulu Hafif Düzey Otizm Engelliler Özel Eğitim Sınıfı’nın açılışında bir konuşma yapan Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, “Otizmli çocuklarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir. Onların sosyal hayatta yer alabilmeleri, kendi ihtiyaçlarını mümkün olduğunca bağımsız karşılayabilmeleri ve özellikle otizmli çocuklarımızın en iyi eğitimi alması önemli hedeflerimizdendir. Otizmin bugün için bilinen tek tedavisi özel eğitimdir. Özel eğitim sınıflarımız, özel çocuklarımızın topluma kazandırılmasında ve onların eğitimlerini en iyi şekilde almalarında büyük önem taşımaktadır. Devletimiz, engellilerin eğitim, istihdam, sağlık hizmetleri, bakım ve sosyal güvenliğe ilişkin sorunlarının çözümünde gücünü her daim hissettirerek, duyarlılık ve farkındalık oluşturma yolunda ilerlemeye devam edecektir” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.