Son Dakika: Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Geliboluspor Genel Kurulu Gelecek Hafta *** ÇOMÜ Hastanesi'nden Büyük Kampanya *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** Gazetecilere Talimat Veremezsin! *** ÇOMÜ Mükemmeliyet Merkezi Kurulacak *** Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yarışmalarla Kutlandı *** 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlaması *** ÇOMÜ Mezuniyet Töreninde Coşku Büyüktü *** Ceylan; Yabancılar Askeri Okul Sınavına Girdi mi? *** Yapay Zekalı Hız Tespit Cihazları Kullanımda *** Bozcaada’da Kaybolan Kadın Aranıyor *** Açıklama Değil Temiz Su İstiyoruz *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Oyuna Geri Dönüyoruz!

2019 Yılında profesyonel iş kadınlarının ve kadın girişimcilerin birbirlerini desteklemesi ve iş geliştirmeleri amacıyla kurulmuş Türkiye’nin ilk ve tek kadın sosyal medya ağı niteliği taşıyan İşKadını.Net’in ulusal çapta “Oyuna Geri..

Oyuna Geri Dönüyoruz!
Yayınlanma: 839 Okuma

2019 Yılında profesyonel iş kadınlarının ve kadın girişimcilerin birbirlerini desteklemesi ve iş geliştirmeleri amacıyla kurulmuş Türkiye’nin ilk ve tek kadın sosyal medya ağı niteliği taşıyan İşKadını.Net’in ulusal çapta “Oyuna Geri Dönüyoruz” projesi 22 Kasım 2021 tarihinde başladı.

İş hayatına dönmek isteyen, Covid 19 pandemisinde işini kaybeden veya bir girişim fikri olan kadınlar için hazırlanan projeye Doğuş Üniversitesi, Pertsy, Kariyer.Net tüm kaynaklarıyla destek veriyor.

Proje Pertsy tarafından hazırlanmış kişiye özel detaylı bir yetkinlik analizi ve Doğuş Üniversitesi tarafından sertifikalandırılan, günümüz çalışma şartlarına göre yenilemiş 17 ayrı eğitim içeriyor. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kadınlar Doğuş Üniversitesi Eğitim Sertifikasına sahip olacaklar ve Kariyer.net üzerinden iş başvurularını yapabilecekler.

Projeyle ilgili olarak Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Turgut Özkan; “Doğuş Üniversitesi olarak “Oyuna Geri Dön Projesi”ne verdiğimiz destek ile iş hayatına ara vermek durumunda kalmış ya da pandemi sonrası iş yaşamına yeni atılacak olan kadın çalışan adaylarına, iş yaşamında temel beceriler ve kişisel gelişim temalı eğitimler dizisi sunuyoruz.

Böylece kadınlarımızın, iş hayatlarına avantajlı başlamalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Çünkü özellikle eğitim kurumlarının kadın çalışanların iş hayatına kazandırılmasında aktif rol alması, işverenler ve kamuoyunda nezdinde konuyla ilgili farkındalık yarattığının bilincindeyiz.

Bu açıdan pandemi sürecinde yaşanan olumsuz koşullar nedeniyle iş yaşamından uzak kalan kadınlarımızın daha da güçlenerek sahaya dönmesi için kurum olarak eğitim ve sertifikalandırma desteği vermekten gurur duyuyoruz” dedi.

“Gelecek başarılarımızda kadının eli var” mottosuyla yola çıkan “Oyuna Geri Dönüyoruz” projesi şimdiden ulusal çapta ses getirdi. Sponsor ve destekçilerinin arasında İşKadınıNet, Doğuş Üniversitesi, Kariyer.net, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Zemin İstanbul, PWN, Pertsy Nar Eğitim Super FM,Joy FM, Softinyo, Bumkad, ve Dişital Medya bulunuyor.

İşKadınıNet Kurucususu ve CEO’su Tuna Cankurtaran, “Oyuna Geri Dönüyoruz Projesi ile kadınların iş yaşamında pandemi öncesinden başlayan ve pandemi sürecinde daha da derinleşen kadın istihdamındaki olumsuzlukları azaltmayı, eşit şartlarda iş yaşamında yer almalarını sağlamayı ve onları tekrar yüreklendirmeyi amaçlıyoruz. Bu proje ile aradaki uçurumu bir nebze olsun kapatmayı umuyoruz. Oyuna Geri Dönüyoruz Projesi ile var olan olumsuzlukları kapatmak için kadınlarımıza her türlü iletişim ve eğitim desteğini vereceğiz. Oyuna dönmek isteyen veya bilgilerini tazelemek isteyen tüm kadınları projemize katılmaya davet ediyoruz” dedi.

22 Kasım 2021 tarihinde start veren projeye katılmak isteyen binlerce kadın https://oyunageridonuyoruz.com/ websitesi üzerinden başvurularını ücretsiz olarak yapabilecekler. Proje kapsamında eğitimler ve sertifika için bir ücret talep edilmiyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.