Güncel Haber: CHP’li Erkek; Çanakkale’ye Kent Park Gelecek *** CHP Gelibolu Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı *** Yazar Sinan Yağmur Çan’lılar İle Buluştu *** Çanakkale’de 3. Deprem Çalıştayı Yapıldı *** Çan’da Kitap Günleri ve Yazar Buluşmaları Başladı *** İskenderoğlu “Sorunları Çözecek Projeler İle Sahadayız” *** CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** "WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Özacar “Gelibolu’daki Değişim Devam Edecek”

30 Mart Yerel Seçimleri’nde oyların yüzde 50’sini alarak ikinci kez başkan seçilen ve güven tazeleyen Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını almasının ardından, partisinin ilçe başkanı, meclis üyeleri..

Özacar “Gelibolu’daki Değişim Devam Edecek”
Yayınlanma: 301 Okuma

30 Mart Yerel Seçimleri’nde oyların yüzde 50’sini alarak ikinci kez başkan seçilen ve güven tazeleyen Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını almasının ardından, partisinin ilçe başkanı, meclis üyeleri ve kalabalık bir toplulukla birlikte Gelibolu Belediyesi’ne giderek yeni dönem mesaisine başladı.

Yapılan yerel seçimlerde Gelibolu’da güven tazeleyen, aldığı 8 bin 702 oyla geçerli oyların yüzde 50’sini almayı başaran Belediye Başkanı Mustafa Özacar, yeni dönem mesaisine dün başladı.

Pazar yerinde bulunan parti binası önünde kendisini bekleyen kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Özacar, CHP İlçe Başkanı Yonus Kaya, beraberindeki belediye meclis ve il genel meclis üyeleri ile birlikte çarşı bölgesinden yürüyerek, davul ve alkışlar eşliğinde belediyeye geldi.

Bina girişinde Belediye Başkan Vekili Ahmet Nalbant, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan ve birim amirleri tarafından çiçekle karşılanan Özacar, belediye personeli ile tokalaştıktan sonra kurban kesimi gerçekleştirildi.

Daha sonra belediye binası önünde toplanan kalabalığa seslenen Başkan Özacar, “daha önce olduğu gibi yeni dönemde de tüm Gelibolu’nun başkanı olarak görev yapacağız. Rozetlerimizi çıkartarak hizmete devam edeceğiz. Halkımızın bize gösterdiği teveccühü yine boşa çıkarmayacağız” dedi.

“Çalışmaktan Asla Yorulmayacağız”

“Kazandığımız seçim yarışında herkesin emeği çok büyük fakat kadınlarımızın ki ayrı ve onlara buradan ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” diyen Özacar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bundan tam beş yıl önce yine bir zafer coşkusuyla ilk kez buraya çıkmıştık. Beş yıllık süreç içerisinde bizlere destek verenlerin yüzünü kara çıkartmamak adına Gelibolu’ya çok ciddi hizmetler verdiğimizi düşünüyoruz. Onun içindir ki, Gelibolu halkı bir beş yıllık dönemde bizi bir kez daha görevlendirdi. Ben buradan aziz Gelibolu halkına bir kez daha sonsuz şükranlarımı sunuyorum, asla onların bize verdiği güveni boşa çıkarmayacağını bilmelerini istiyorum.

Biz geçtiğimiz dönemde çok farklı sorunların üstesinden geldik, onları başardık. Bundan sonra hiçbir sorun bizim için engel değildir. Eğer Gelibolu halkı bize bu desteği verdiyse bu sorunların tamamını yine birlikte aşacağımızı sanıyorum.

Hiç kuşkunuz olmasın ki, bu kadar gücün verdiği şevkle inanın bu sorunların üstesinden tek tek geliriz ve halkımızın yüzünü asla yere baktırmayız. Bizler Gelibolu’nun adına yakışır bir kent olduğunu düşünmekle birlikte, ‘Gelibolu’nun çok bakıma ihtiyacı var’ diyoruz. Adı çok büyük ama üzerindeki elbisesi çok dar, öncelikle dar gelen elbiseyi patlattık önüne yer açtık. Şimdi hep birlikte Gelibolu adına yakışır uygun bir elbiseyi Gelibolu kentinin üzerine giydireceğiz.

Sabreden ve sağ olan bir beş yıl sonra ne yaptıysak bunun kat kat fazlasını görecektir. Her zaman onurla, gururla, başımız yukarıda dik olarak çalışmaya devam edeceğiz. Zannediyorum ki, bundan kimsenin kuşkusu yok. Bizde o sorumluluk altında neyi, ne yapmamamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Her şeyimiz ama her karedeki düşüncemiz belli, ne yapacağımızın her noktasını çok iyi biliyoruz. Biz bir ivme bir hız yakaladık. Diyoruz ki, herkes bu tempoya ayak uydurur, bizlerle beraber hareket eder ama biz Gelibolu’nun sorumluluklarını yüklenmişken asla bir başka sorunlarını da sırtımızda taşıyamayız. Bizler bu sorunları sırtlanacağız, fazla gelenler dökülecek, sorunları çözdükçe çözüm çuvallarını tek tek bırakacağız.

Bir beş yıl sonra çok mu çok daha güzel bir Gelibolu’da görüşmek dileğiyle. Hepinize çok teşekkür ediyorum ve saygılar sunuyorum”.

Başkan Özacar ve yeni seçilen meclis üyeleri bu açıklamanın ardından başkanlık makamına geçerek, tebrikleri kabul etti. Özacar makamda önce vatandaşlarla, daha sonra da belediye meclis ve il genel üyeleri ile hatıra fotoğraf çektirdi.

Halkın büyük bir desteği ile ikinci kez başkanlık koltuğuna oturan M.Mustafa Özacar, gün boyunca tebrikleri kabul etti.

“Lütfen Çiçek Göndermeyin”

Diğer yandan belediyenin resmi internet sayfasından teşekkür mesajı yayımlayan bu mesajı yerel basın ile ilan olarak paylaşan Özacar, şu açıklamayı yaptı “Bizleri tebrik etmek isteyen kurum ve kuruluşların, dostlarımızın, makama nezaket kuralları içerisinde çiçek göndermek yerine öğrencilerimize geçmiş dönemde olduğu gibi eğitim için katkıda bulunmalarını rica ediyorum”.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.