Güncel Haber: Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** Çanakkale’de Aranan Şahıslara Operasyon Yapıldı *** Şampiyon Karateci Beyza Akkaya Coşkuyla Karşılandı *** ÇOMÜ Teoman Alpay Koro Günleri *** Meral Abla Buna Çok Kızar *** Basın İlişkilerinde İncelik: Değer Verme ve Denge *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Özacar’ın “Barış Günü” Mesajı

“Barış insanlıktır, sevgidir, dostluktur, kardeşliktir” diyen Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Özacar’ın mesajı şöyle: “Savaşlara ve onların yol açtığı acılara..

Özacar’ın “Barış Günü” Mesajı
Yayınlanma: 640 Okuma

“Barış insanlıktır, sevgidir, dostluktur, kardeşliktir” diyen Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Özacar’ın mesajı şöyle:

“Savaşlara ve onların yol açtığı acılara karşı barış talebinin dillendirildiği gün olan 1 Eylül, demokrasiye, insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne inanan herkes için büyük önem taşımaktadır. İçinden geçmekte olduğumuz zorlu süreçte barışa her zamankinden çok ihtiyacımız vardır. Ulusumuzun kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün barış konusundaki ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ özdeyişi rehberimizdir. Ulu önderimizin ortaya koyduğu ve tüm milletimizce de benimsenen bu özdeyiş herkes tarafından temel ve vazgeçilmez bir ilke olarak kabul edilmelidir.

Cumhuriyetle beraber 70 yılı aşkın bir süredir, tüm anlaşmazlıkların karşılıklı saygı ve hoşgörü çerçevesi içinde, diyalogla çözümlenmesinden yana olan ülkemizde; mutluluğa, huzura, sevgiye, hoşgörüye, kardeşliğe ve evrensel barışa hep beraber kucak açmak dileğiyle dünya barış gününü kutluyor, bütün dünyaya kalıcı barış diliyorum”.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.