Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Özacar’ın İsmet İnönü’yü Anma Mesajı

Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, ülkemizin çağdaş bir kimlik kazanarak gelişmesinde çok önemli katkıları bulunan İsmet İnönü’nün, kararları, düşünceleri ve saygın kişiliği ile her zaman şükranla anılmaya devam edeceğini ifade..

Özacar’ın İsmet İnönü’yü Anma Mesajı
Yayınlanma: 483 Okuma

Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, ülkemizin çağdaş bir kimlik kazanarak gelişmesinde çok önemli katkıları bulunan İsmet İnönü’nün, kararları, düşünceleri ve saygın kişiliği ile her zaman şükranla anılmaya devam edeceğini ifade etti.

Türkiye’nin 2.Cumhurbaşkanı ve ilk Başbakanı, Lozan Antlaşması’nın mimarı İsmet İnönü’nün ölümünün 47.Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, ülkemizin çağdaş bir kimlik kazanarak gelişmesinde çok önemli katkıları bulunan İsmet İnönü’nün, kararları, düşünceleri ve saygın kişiliği ile her zaman şükranla anılmaya devam edeceğini ifade etti.

Başkan Özacar’ın yazılı olarak yayınladığı anma mesajı şöyle:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı, İstiklal Savaşımızın büyük kumandanı, ikinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü, milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasında, Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve gelişmesinde önemli katkıları bulunan yanı sıra çok partili hayata geçmemizde de özel bir yeri olan tarihi bir kişiliktir.

İsmet İnönü, Türk siyasal hayatında yeri doldurulamayacak bir başbakan, Sevr Antlaşması ve Mondros Mütarekesini geçersiz kılan Lozan Antlaşması’nı imzalayan eşsiz bir diplomasi dehasıdır.

Vefatının 47.Yıldönümünde ülkemizin en önemli şahsiyetlerinden biri, siyaset ve devlet adamı İsmet İnönü’yü saygı ve rahmetle anıyor, “Bir ülkede namuslu insanlar da namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur” sözünü kendimize her daim rehber ediniyoruz.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.