Güncel Haberler: Çanakkale Dalış Turizminin Merkezi Olacak *** Bolayır’da “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Sergisi *** Çevre Dostu Bisiklet Turu Yapıldı *** Dünya Çevre Günü Etkinlikleri *** Belediye Meclisi Haziran Toplantısı Yapıldı *** Türk Okçulardan 4 Altın Madalya Birden *** Hamzakoy’a 200 Araçlık Otopark Yapılıyor *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

Özbekistan’dan Deprem Tahmin İstasyonuna Ziyaret

TürkBirDev Kültür ve Eğitim Vakfı, Dev Türk Kurultayı’nı 7 Türk devletinden vakfın temsilcileri, siyasetçiler ve akademisyenlerin katılımıyla Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kurultay sonrası sonuç bildirgesi açıklandı. TürkBirDev..

Özbekistan’dan Deprem Tahmin İstasyonuna Ziyaret
Son Güncelleme:148 Okuma Whatsapp

TürkBirDev Kültür ve Eğitim Vakfı, Dev Türk Kurultayı’nı 7 Türk devletinden vakfın temsilcileri, siyasetçiler ve akademisyenlerin katılımıyla Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Kurultay sonrası sonuç bildirgesi açıklandı.

TürkBirDev Kültür ve Eğitim Vakfı’nın organize ettiği Dev Türk Kurultayı 07-08.07.2017 tarihinlerin de İstanbul Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti. Dev Türk Kurultayı’nda TürkBirDev Kurucu Başkanı Sefer Özdemir açılış konuşmasını yaptı. Özdemir, Türk Birliği Bakanlığının kurulması, Türk Biriliği konuları üzerinde durdu. Kurultay Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, eski Kırgızistan Bakanı Askar Aymatov, CHP Milletvekili İlhan Kesici ve eski Devlet Bakanı Namık Kemal Zeybek’in yanı sıra bağımsız Türk devletlerinden (Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan, Türkiye Cumhuriyeti ve Türkmenistan) gelen devlet adamları, bilim adamları, iş adamları, sanatçılar ve sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla gerçekleşti. Kurultay sonunda sonuç bildirgesi okundu.

Kurultay’da sonuç bildirgesi okunduktan ve kurultay görevi son bulduğu zaman Özbekistan’dan gelen delegasyon Sayın Karim Bahriyev’in facebooktan takip ettiği Kadir Sütçü’nün Deprem Tahmin İstasyonunu Sayın Nazira Tospularova ile bizzat ziyaret ettiler.

Mesleğim gazetecilik olduğu için misafirlere eşlik etme şerefine layık görüldüm. Çok uzun süren sohbet esnasında benim üniversiteden hocam ve milletvekilliği de yapmış ünlü ve tecrübeli bir siyasetçi olan Sayın Karim bey dedi ki: “Bu Kadir Sütçü’nün deprem tahmin projesindeki araştırmalarıyla bazı şeyleri duymuştum. Bugün kendi gözlerimle gördüm, kulaklarımla duydum ve itiraf ediyorum ki, Kadir Sütçü’nün ailecek yaptıkları çalışma büyük sansasyondur. Yüksek ödüllere ve hatta Nobel ödülü almaya layıktır”.

Bu araştırma kısa bir zamanın işi değil. Yıllardır burada emek var, gözlem var, sabır var ve fedakarlık var. Bunu hepimiz farketmemiz ve birlikte destek olmamız lazım.

Özbekistan delegasyonları deprem tahmin istasyonu bilgilerini aldıktan sonra Sarıyer Emirgan sahilinde gezi yaptılar.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.