Güncel Haber: Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** Çanakkale’de Aranan Şahıslara Operasyon Yapıldı *** Şampiyon Karateci Beyza Akkaya Coşkuyla Karşılandı *** ÇOMÜ Teoman Alpay Koro Günleri *** Meral Abla Buna Çok Kızar *** Basın İlişkilerinde İncelik: Değer Verme ve Denge *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

“24 Kasım Öğretmenler Günü”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ceylan’ın mesajı şöyle; Değerli Öğretmenlerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı, Başöğretmeniniz Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere olan inancını ortaya koyduğu..

“24 Kasım Öğretmenler Günü”
Yayınlanma: 400 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ceylan’ın mesajı şöyle; Değerli Öğretmenlerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı, Başöğretmeniniz Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere olan inancını ortaya koyduğu “Gerçek zaferi siz kazanacak ve sürdüreceksiniz ve kesinlikle başarılı olacaksınız. Ben ve sarsılmaz imanla bütün arkadaşlarım sizi izleyeceğiz ve sizin karşılaşacağınız engelleri kıracağız” şeklindeki sözlerinin ışığında yürüdüğü Cumhuriyetin o ilk yıllarından, öğretmen maaşlarının dahi yük sayıldığı karanlık bir döneme gelmiştir. Başöğretmen Mustafa Kemal öğretmenler ve eğitim ile ilgili yaptığı her konuşmada, ülkenin çağdaş medeniyetinin üstüne çıkmasının tek yolunun eğitimcilerden geçtiğini öngörmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti her dönemde Başöğretmeninin gösterdiği hedef doğrultusunda ülkenin aydınlanma yolunda ilerlemesini sağlayacak öğretmenlerini yetiştirme gayreti içinde olmuş, bu amaca bağlı olarak “Öğretmenlik” de kazanılması saygın bir onur olarak gençlerimizin en büyük hedefine yerleşmiştir.

Bu saygın mesleğin bir neferi olma onuru kazanan gençlerimiz, Ulu Önderin gösterdiği hedefi benimseyerek “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller” yetiştirmek üzere, Anadolu’nun dört bir köşesine ulaşmıştır. Eğitim ordusunun her bir neferi, Atasının “Erkek ve kız çocuklarımızın, aynı suretle bütün tahsil derecelerindeki talim ve terbiyelerinin pratik olması mühimdir” sözleri çerçevesinde müreffeh bir Türkiye’nin insanlarını yetiştirme gayreti içinde olmuştur.

Bu onurlu meslek, bugün gelinen noktada ise “Ücretli”, “Sözleşmeli”, “Kadrolu” gibi istihdam modelleri ile kategorize edilmekte, “mülakat” ile yapılan atamalarla siyasal baskıya maruz bırakılmakta, liyakat göz ardı edilerek sendikal tercihlerine bağlı olarak puanlanmakta, Anayasal hüküm olan “aile bütünlüğünün korunmasına dair haklar” görmezden gelinerek eşlerinden çocuklarından ayrı yaşamaya mahkûm edilmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Unutmayınız ki Cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir” düsturu bir tarafa bırakıldığı bugünlerde, eğitim ordusunun onurlu neferleri “Gençlerin fikri bir buhranın içinde çırpınmasının”, “Türkiye’nin kuru kuruya Batıcılık saplanışı yanında pek çok sapkın ideoloji ve akımın zehrine de maruz bırakılmasının”, “Zihinlere popüler kültür ve sapkın hezeyanlarla doldurmanın” müsebbiplerinden biri konumuna sokulmaktadır.

Tüm bu itibarsızlaştırmaya, değersizleştirmeye, baskılara maruz bırakılmanıza karşın, kurucu ilkelere bağlı, Cumhuriyet için Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür nesiller yetiştiren ve yetiştirmekten hiç vazgeçmeyen, başta annem ve babam olmak üzere sizleri, tüm öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyor ve 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.