Son Dakika: Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Özgür Ceylan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı yayınladı. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın mesajı şöyle: “Okullarda öğretim vazifesinin güvenilebilir ellere teslimini, memleket evladının, o vazifeyi kendine hem..

Özgür Ceylan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Yayınlanma: 442 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı yayınladı.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın mesajı şöyle:

“Okullarda öğretim vazifesinin güvenilebilir ellere teslimini, memleket evladının, o vazifeyi kendine hem bir meslek hem bir ideal sayacak üstün ve saygıdeğer öğretmenler tarafından yetiştirilmesini sağlamak için öğretmenlik, diğer serbest ve yüksek meslekler gibi, aşama aşama ilerlemeye ve her halde refah sağlamaya uygun bir meslek haline getirilmelidir.

Dünyanın her tarafında öğretmenler insan toplumunun en fedakâr ve saygı değer unsurlarıdır” diyor Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk 1923 yılanda Ankara’da yaptığı bir konuşmada.

Sevgili Öğretmenlerimiz, yurdun her karış toprağına erişerek, büyük bir özveri ve Atatürk ilkelerine bağlı görev yaptığınıza olan inancımla her birinizi tek tek selamlıyorum. Biliyorum ki özlük haklarınızı gasp eden sözleşmelere, aile bütünlüğünü yok sayan zorunlu hizmetlere, yoksulluk sınırının altında reva görülen maaşlara, liyakatsiz amirlere, özgür ve bilimsel eğitimden uzak müfredatlara, sendikal baskılara, özel kurumlarda işsizlik korkusu ile asgari ücretlere mahkûm edilseniz de sınıflarınızda evlatlarınızla baş başa kaldığınızda meslek onurunuzla hizmet verdiğinizi görebilmekten gurur duyuyorum.

Çünkü tüm olumsuzluklara karşın, yarınlarımızın garantisi çocuklarımızın Cumhuriyetimize ve onun kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılıklarının her geçen gün arttığına tanık olabiliyorum.

Yukarıda da dile getirdiğim gibi Başöğretmen Atatürk’ün “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan toplumunun en fedakâr ve saygı değer unsurlarıdır” sözlerinin ışığında, her kademe ve kurumda görev yapan öğretmenlerimizin, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, insanlık onuruna yaraşır bir yaşama erişmeleri ve toplumun en saygı değer unsurları haline gelmeleri için çalışmalarımıza başlayacağımızın sözünü verebilmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Tüm olumsuzluklara karşın Atatürk’ün işaret ettiği hedefe ulaşma yolunda büyük bir özveri ile görevini yerine getirmeye çalışan sizlerin önünde saygı ile eğiliyorum.

Başöğretmen Atatürk’ün, “Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur” sözlerinin ışığında bu başarının kazanılması yolunda emek veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.