Son Dakika: Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Geliboluspor Genel Kurulu Gelecek Hafta *** ÇOMÜ Hastanesi'nden Büyük Kampanya *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** Gazetecilere Talimat Veremezsin! *** ÇOMÜ Mükemmeliyet Merkezi Kurulacak *** Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yarışmalarla Kutlandı *** 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlaması *** ÇOMÜ Mezuniyet Töreninde Coşku Büyüktü *** Ceylan; Yabancılar Askeri Okul Sınavına Girdi mi? *** Yapay Zekalı Hız Tespit Cihazları Kullanımda *** Bozcaada’da Kaybolan Kadın Aranıyor *** Açıklama Değil Temiz Su İstiyoruz *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Özgür Ceylan’dan 10 Kasım Anma Mesajı

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Caylan, 10 Kasım anma mesajı yayınladı. “Eşsiz kahraman Atatürk, vatan sana minnettardır.” Ulusun kurtarıcısı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devrimci; yaşamını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına..

Özgür Ceylan’dan 10 Kasım Anma Mesajı
Yayınlanma: 269 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Caylan, 10 Kasım anma mesajı yayınladı.

“Eşsiz kahraman Atatürk, vatan sana minnettardır.”

Ulusun kurtarıcısı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devrimci; yaşamını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adadın. Kurduğun Cumhuriyeti ve ilkelerini sonsuza kadar yaşatacağız. İlke ve devrimlerinin ışığında ya yolunda yürüyecek ya uğrunda öleceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84. yılında, saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Lloyd George’un, “Yüzyıllar, nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğe bakın ki, o büyük dahi, çağımızda Türk Ulusu’na nasip oldu ve üstelik bizim karşımıza çıktı; Mustafa Kemal’in dehasına karşı, elimizden bundan fazlası gelemezdi” sözleriyle anlattığı Atatürk, dünyada saygı duyulan, tarihe mührünü basmış eşsiz bir önderdir.
Atatürk’ün en büyük zaferi, işgal altında teslim olmuş bir İmparatorluğun küllerinden yarattığı çağdaş Türkiye cumhuriyeti devletidir.

Büyük önder, Türk halkının karakterine en uygun yönetim biçimi başkanlıktır, hızlı karar almamızı sağlıyor diyerek tek adam olabilirdi. O ise Cumhuriyet dedi. Büyük önderin bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onun üzerine çıkmak, ancak bizlere bıraktığı ilke ve devrimleri yaşatarak ve Atatürk’ün izinden yürüyerek mümkün olabilecektir. Cumhuriyet’in ilânı, Türk toplumu için tarihin en büyük dönüşümlerinden birini ifade eder. İşte bu nedenledir ki Cumhuriyeti güçlendirilmiş parlamenter sistem ile yeniden demokrasi ile taçlandırmak gibi bir görev önümüzde durmaktadır.

Atatürk’ün en büyük eserim dediği lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar koruma ve yaşatma sorumluluğumuzun bilinciyle büyük devrimciyi aramızdan ayrılışının 84. yılında, bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum. “Eşsiz kahraman Atatürk, vatan sana minnettardır.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.