Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Özgür Ceylan’ın “Cumhuriyetin 100. Yılı” Mesajı

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. Yılını kutladığı bir mesaj yayınladı. Özgür Ceylan’ın mesajı şöyle: Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 29 Ekim..

Özgür Ceylan’ın “Cumhuriyetin 100. Yılı” Mesajı
Yayınlanma: 148 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. Yılını kutladığı bir mesaj yayınladı.

Özgür Ceylan’ın mesajı şöyle:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 29 Ekim 1923′te Cumhuriyeti ilan ederek, ulusun kaderini değiştirdiler. Cumhuriyet deneyimimizin 100. yılı, yüz yıllık hikayemiz, Cumhuriyet’imizin 100. yıl dönümü kutlu olsun.

Kurtuluş Savaşı, Ulusumuzun bu coğrafyada var olma savaşımı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişinin simgesidir. Türkiye, Kurtuluş Savaşı’yla ülkesini işgal eden düşmanlarından, Cumhuriyet ile de bağnazlıktan kurtulmuştur. Cumhuriyet ümmetçilik yerine ulusçuluğu, sarayın kulları, padişahın tebaası yerine yurttaşlığı, bağnazlık yerine çağdaşlığı yönetim anlayışının merkezine almıştır.

Cumhuriyetin ilk yıllarından başlamak üzere, Türkiye Cumhuriyeti Devleti çeşitli gerici kalkışmalarla karşı karşıya kalmış ve her defasında bunun üstesinden gelmiştir.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında bütün zorluklara, engellere ve saray rejiminin dayatmalarına karşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu değerleri ekseninde, demokrasiyi savunmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz. Türk gencine güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” derken bir an dahi tereddüt etmemiştir. “Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir”. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki emperyalizme karşı tam bağımsızlık, Sevr’e karşı Lozan diyenlerin Cumhuriyet’i bizimle sonsuza dek yaşayacak, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümünü kutluyorum.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.