Güncel Haber: Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** Çanakkale’de Aranan Şahıslara Operasyon Yapıldı *** Şampiyon Karateci Beyza Akkaya Coşkuyla Karşılandı *** ÇOMÜ Teoman Alpay Koro Günleri *** Meral Abla Buna Çok Kızar *** Basın İlişkilerinde İncelik: Değer Verme ve Denge *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Özgür Ceylan’ın Şehitler ve Gaziler Günü Mesajı

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın, 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü mesajı şöyle: Sakarya Meydan..

Özgür Ceylan’ın Şehitler ve Gaziler Günü Mesajı
Yayınlanma: 247 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın, 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü mesajı şöyle:

Sakarya Meydan Savaşı’nın kazanılmasından sonra, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Millet Meclisi, 19 Eylül 1921’de çıkardığı kanunla “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanı verdi. Türk tarihi, vatan toprakları uğruna kanlarını akıtmaktan çekinmeyen şehit ve gazilerimizin fedakârlıklarıyla yazılmıştır. Büyük zaferlere adını yazdıran şehit ve gazilerimizi 19 Eylül Şehit ve Gaziler Günü vesilesiyle bir kez daha saygı şükran ve minnet ile yâd ediyoruz.

Ulusal Kurtuluş savaşı sonrası bundan bir asır önce kurulan genç Cumhuriyet, bugün varlığını “Mevzu bahis Vatansa gerisi teferruattır” şiarından esinlenen şehit ve gazilerimize borçludur.

Cemal Kuntay’ın ifadesiyle “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”. Bu toprakları bizlere vatan kılanları hiçbir zaman unutmayacağız. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın en değerli simgelerindendir. Vatanı için şehit ve gazi olan kahramanlarımız milletimizin gönlünde sonsuza dek yaşayacaklardır.

Büyük devlet adamı ve ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mareşallik ve Gazilik unvanı verilişinin yıldönümü ile Şehitler ve Gaziler Günü’nü kutluyorum.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.