Son Dakika Haberler

Ramazan Bayramı’nda Hava Nasıl Olacak?

Ramazan Bayramı’nda Hava Nasıl Olacak?
Okunma : 314 views Yorum Yap

Meteoroloji’nin son hava durumu tahminlerine göre yurt genelinde etkili olan fırtına, salı günü sona erecek.

Hafta ortasından itibaren yurt genelinde sıcaklıklar artacak. Ramazan Bayramı’nda hava genellikle açık ve bol güneşli olacak.

Meteoroloji’nin son hava durumu tahmin raporuna göre, rüzgar kuzey yönlerden orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı, Ege kıyıları, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu ile Adıyaman çevrelerinde kuvvetli (40-70 km/saat) ve kısa süreli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esiyor.

Son verilere göre fırtınanın Salı günü sona ermesi bekleniyor.

Meteoroloji’nin son verilerine göre hafta ortasında hava sıcaklıkları yükselecek ve yağışlı hava etkisini yitirecek. Ramazan Bayramı boyunca yurt genelinde yağış beklenmiyor, sıcaklıklar ise artacak.

İstanbul’da havanın hafta boyunca güneşli olacağı ve bayramın ilk gününde sıcaklıkların 25 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

Ankara’da ise hava az bulutlu ve güneşli olacak. Bugün gece sıcaklığı 5 dereceye kadar düşecek bile olsa bayramın ilk günü sıcaklıkların 28 dereceye kadar yükseleceği belirtiliyor.

İzmir’de de hafta boyunca güneşli bir havanın etkili olacağı belirtilerek, sıcaklıkların 28 derecelerde olacağı ifade ediliyor.

Ramazan bayramı süresince Gelibolu’da açık ve hava güneşli olacak. Hava sıcaklığının ise 23-24 derecelerde olacağı tahmin ediliyor.