Güncel Haber: Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** Çanakkale’de Aranan Şahıslara Operasyon Yapıldı *** Şampiyon Karateci Beyza Akkaya Coşkuyla Karşılandı *** ÇOMÜ Teoman Alpay Koro Günleri *** Meral Abla Buna Çok Kızar *** Basın İlişkilerinde İncelik: Değer Verme ve Denge *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Romatizma Hastaları İçin Covid-19 Aşılaması

Romatizma hastaları için Covid-19 aşılaması ile ilgili en güncel bilgiler Romatizma Tv podcastinde. Romatizma Tv yeni podcast yayında romatizmal hastalıklar ve Covid-19 aşısına değiniyor. Türkiye Romatoloji Derneği’nin hasta eğitim platformu..

Romatizma Hastaları İçin Covid-19 Aşılaması
Yayınlanma: 450 Okuma

Romatizma hastaları için Covid-19 aşılaması ile ilgili en güncel bilgiler Romatizma Tv podcastinde.

Romatizma Tv yeni podcast yayında romatizmal hastalıklar ve Covid-19 aşısına değiniyor.

Türkiye Romatoloji Derneği’nin hasta eğitim platformu olan RomatizmaTV.org, romatizmal hastalıkların tanısı, tedavisi ve takibi ile ilgili alanında uzman hekimlerin görüş ve tavsiyelerini paylaşıyor.

Romatizma Tv romatizmal hastalıkların tanısı, tedavisi ve takibi ile ilgili alanında uzman hekimlerin görüş ve tavsiyelerinden oluşan podcast serilerine de devam ediyor. Türkiye Romatoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Timuçin Kaşifoğlu’nun moderatörlüğünü üstlendiği, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türkiye Romatoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Taşkın Şentürk’ün konuşmacı olarak katıldığı romatizmal hastalıklar ve Covid-19 aşısı konulu podcast yayında.

Podcast https://romatizmatv.org/podcast sitesinden, Spotify, Apple Podcasts ve Google Podcasts’den “RomatizmaTV” başlığı ile dinlenebiliyor.

Romatizmal Hastalıkları Olan Kişiler de Covid-19 Aşısını Yaptırmalı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taşkın Şentürk: “Romatizmal hastalığı olan veya olmayan herkesin aşılanması gereklidir. Covid-19 için geliştirilen aşıların sağlıklı insanlarda uygun güvenlik profili ve enfeksiyonu önlemede yüksek etkinliğe sahip olduğu bilinmektedir. Romatizmal hastalığı olan bireylerde aşılama ile elde edilebilecek yararlar olası risklerden daha fazla görülmektedir. Ancak hastalığı şu anda aktif olup klinik ve laboratuvar olarak ağır inflamatuar bulguları olan hastaların aşı kararını takip eden hekimi durumuna göre verecektir” dedi.

Bilindiği kadarıyla, Covid-19 aşıları romatizmal hastalığı aktive ettiğine dair bilgi yoktur vurgusu yapan Prof. Dr. Taşkın Şentürk, günümüze kadar milyonlarca doz yapılan Covid-19 aşılarında direkt aşı ile ilişkili olduğu düşünülen herhangi bir otoimmün hastalık gelişimi ya da alevlenmesine ait kanıt olmadığını, aşı sonrası kısa süreli eklem ve kas ağrıları olabileceğini ancak kısa sürede bu etkilerin de geçeceğini belirtti.

Covid-19 aşısı ve romatizmal hastalıklarla ilgili podcast yayınının tamamına: https://romatizmatv.org/podcast/ adresinden ulaşılabilir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.