Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

“Rüya Gibi Geçti” Kitabı Çıktı

Hülya Evirgen Akçal’ın, altmış iki yıl süren birlikteliklerinde mutluluğun sırrına ermiş bir çiftin, kendi anne babasının aşk ve sevgiye dair umut ve ilham veren gerçek yaşam hikâyesini anlattığı kitabı “Rüya..

“Rüya Gibi Geçti” Kitabı Çıktı
Yayınlanma: 541 Okuma

Hülya Evirgen Akçal’ın, altmış iki yıl süren birlikteliklerinde mutluluğun sırrına ermiş bir çiftin, kendi anne babasının aşk ve sevgiye dair umut ve ilham veren gerçek yaşam hikâyesini anlattığı kitabı “Rüya Gibi Geçti / Bahar Bizim İçimizdeydi” kitapseverlerin beğenisine sunuldu.

Anı/Yaşantı türündeki bu kitabın kadın kahramanının 62 yıllık yol arkadaşını kaybettikten sonraki ruh hâlini tasvirle başlayan hikâyenin konusu, uzun yılları aşk ve mutlulukla paylaşmış, yaşamdan birlikte zevk almayı başarmış bir çiftin, ülkenin farklı bölgelerinden gelen aile bireylerinin geçmişlerinin, kendi yetişme dönemlerinin, yolları kesiştikten sonra yarım asırdan fazla korumayı başardıkları heyecan ve duygularla sürdürdükleri evliliklerinin, kadın kahramanının anıları eşliğinde anlatımını içeriyor.

Altmış küsur yıl boyunca âdeta bir hazine değerinde saklanan ve kitapta paylaşılmak üzere ortaya çıkarılan, kitabın en büyük zenginliğini oluşturan sevdaya dair mektupların yanı sıra geçmişten günümüze uzanan bir fotoğraf albümü ile de desteklenen hikâye, aşkın yalnızca genç ve heyecanlı yüreklerin kıpırtısı olmakla sınırlandırılamayacağının ve değerini bilen yüreklere ömürlük de yerleşebileceğinin güzel bir örneği.

Hülya Evirgen Akçal, kitabı yazmasındaki amacı şu sözlerle anlatıyor: “Aile büyüklerinin 100 sene öncesinde yaşanmış kısa aşk öyküsünün de yer aldığı ve 62 yıl sürerek günümüze kadar uzanan bu hikâyeyle, aşk ve sevginin ‘zamansız’ olduğunu vurgulamak, evliliğin aşkı, sevgiyi öldürdüğünü düşünenlere, bu güzel duygulardan ümidini kesmiş olanlara, bu duygulara özlem duyanlara veya sürekliliğini sorgulayanlara umut veren bir mesajı olabileceğini düşünerek yazdım.”

Luna Yayınları’ndan çıkan 192 sayfalık “Rüya Gibi Geçti: Bahar Bizim İçimizdeydi” yayın evinin kendi linki kitapperonu.com başta olmak üzere kitabevlerinde ve diğer online platformlarda yer alıyor.

Hülya Evirgen Akçal hakkında

İstanbul doğumlu yazar, TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi mezunudur. (E) Büyükelçi eşiyle birlikte yaşadığı farklı ülkelerdeki izlenim ve gözlemlerini paylaştığı ‘Göçmen Kuşlar Gibi/Üç Kıta, Beş Ülke adlı bir anı kitabı vardır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.